• انتشار: 28 جولای 2016
  • ساعت: 17:49
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11550
پرینت

افغانستان، پاکستان و ناتو ائتلاف سه جانبه ای بر ضد داعش تشکیل دادند

وزارت دفاع ملی می گوید که نمایندگان وزارت دفاع، ناتو و کشور پاکستان ائتلاف سه جانبه ای علیه گروه های تروریستی به خصوص گروه داعش تشکیل داده اند.

روز گذشته یک هیئت نظامی که شامل ۹ جنرال ارتش پاکستان می شود برای گفت‏وگو با همتایان افغانستانی خود به کابل امد که در این نشست نمایندگان ناتو نیز حضور داشتند.

به نقل از بی بی سی، دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع گفته که هدف از این دیدار بحث برای مبارزه با تروریسم و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات نظامی در دو سوی خط دیورند بوده است.

اقای وزیری افزوده، مقام‌های نظامی پاکستان در کنار توافق با راه‌اندازی عملیات مشترک بر ضد گروه‌های تروریستی، نیز تعهد کردند که اجازه نخواهند داد تا “تروریست‌ها با عبور از مرز داخل افغانستان” شوند.

سخنگوی وزارت دفاع گرچه این تعهد مقام‌های پاکستان را امیدوار کننده خواند اما تأکید کرد که دولت افغانستان انتظار دارد تا پاکستان گام‌های عملی برای تحقق تعهدات خود بردارد.

او افزود که هیچ گروه تروریستی در افغانستان پایگاه ندارد و هر گروه تروریستی که در پی ناامنی افغانستان باشد دولت افغانستان با آن مبارزه خواهد کرد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، در ۲۵ سرطان اعلام کرده بود که در هفته‌های آینده نیروهای امنیتی افغانستان عملیات گسترده‌ای را علیه نیروهای وابسته به داعش راه‌اندازی خواهد کرد.

حضور داعش در کشور، عمدتاٌ در شرق متمرکز است و ولسوالی های اچین و کوت ولایت ننگرهار خاستگاه این نیروها قلمداد می‌شوند.

این گروه اخیرا مسئولیت حمله انتحاری به یک راهپیمایی در شهر کابل را به عهده گرفت که منجر به کشته شدن بیش از ۸۰ تن شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.