• انتشار: ۱۳ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۱۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67180
پرینت

افزایش کرایه تاکسی و روی آوردن شهروندان کابلی به بایسیکل

افزایش قیمت سوخت سبب شده کرایه تاکسی در کابل افزایش یابد و شهروندان مجبور شوند برای تردد از بایسیکل استفاده کنند.

با افزایش قیمت مواد سوختی و در نهایت  بالا رفتن کرایه تاکسی در کابل بیشتر شهروندان پایتخت به استفاده از بایسیکل برای رفت و آمد هایشان روی آورده اند.

تعدادی از شهروندان کابل می گویند به دلیل افزایش قیمت مواد سوختی و تل و در نهایت بالا رفتن کرایه تاکسی مجبورند از بایسیکل برای تردد استفاده کنند.

به نقل از طلوع نیوز؛ براساس گزارشات هم اکنون هر لیتر تل در تانک تل های کابل هفتاد و شش افغانی فروخته می شود در حالیکه در گذشته قیمت هر لیتر تل سی و پنج افغانی بود. در سه ماه اخیر قیمت تل و سوخت در افغانستان به شدت افزایش یافته است.

عبدالقادر یکی از باشندگان کابل می گوید توان پرداخت  کرایه تاکسی را ندارد و اغلب از بایسیکل برای رفت و آمد استفاده می کند یا پیاده می رود.

مختار محمد باشنده کابل نیز می گوید استفاده از بایسیکل ارزان است و از سویی هم برای محیط زیست خوب است چون هیچ آلودگی تولید نمی کند.

شهروندان کابل می گویند کرایه تاکسی در پایتخت افزایش یافته است و علت این امر هم افزایش قیمت تل و سوخت می باشد و آنها قادر نیستند روزانه برای رفت و آمد از تاکسی استفاده نمایند.

احمد ضیا باشنده کابل می گوید قیمت سوخت افزایش یافته است. در گذشته کرایه تاکسی بیست افغانی بود اما اکنون به حدود سی تا پنجاه افغانی افزایش یافته است.

محمد امید از باشندگان کابل نیز می افزاید:« بهای سوخت و به دنبال آن کرایه تاکسی افزایش یافته است و ما توان پرداخت این قیمت ها را نداریم و به همین دلیل یک بایسیکل خریده ام.»  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.