• انتشار: 18 ژوئن 2020
  • ساعت: 11:44
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44983
پرینت

افزایش ناامنی ها در لوگر نگرانی شهروندان را برانگیخته است

طالبان در جریان روز در شاهراه کابل-لوگر و شهر پل‌علم حملات مسلحانه، انفجار ماین و ترورهای هدف‌مند را انجام می‌دهند، اما نیروهای امنیتی برای جلوگیری از این ناامنی‌ها ناتوان هستند.

شماری از باشندگان مرکز و ولسوالی‌های لوگر از افزایش ناامنی‌ها و حملات افراد مسلح ناشناس در جریان دو هفتۀ اخیر در این ولایت نگران‌اند.

آنان می‌گویند وضعیت امنیتی لوگر نسبت به گذشته بدترشده است.

به گفتۀ باشندگان لوگر این حملات از زنان نیز قربانی می‌گیرند به گونه‌یی در یک هفتۀ گذشته در دو حمله ۶ زن کشته و یک زن دیگر زخمی شده‌ است.

در تازه‌ترین رویداد در روز شنبه بیست‌وچهارم جوزا، مسئولان محلی لوگر گفتند که افراد مسلح ناشناس با واردشدن به یک خانه در  منطقۀ التیمور پل‌علم، یک مادر را با سه فرزندش کشتند و دو فرزندش را زخمی کردند.

شماری دیگر از باشندگان لوگر می‌گویند، از یک‌ماه به این‌سو جنگ افزایش یافته است و هر شبانه‌روز از دروازۀ پل‌علم تا شاهراه‌ها و کمربندهای امنیتی حمله‌های خونین صورت می‌گیرد. 

آنان می‌گویند گروه طالبان در جریان روز در شاهراه کابل-لوگر و شهر پل‌علم حمله‌های مسلحانه، انفجار ماین و ترورهای هدف‌مند را انجام می‌دهند، اما نیروهای امنیتی برای جلوگیری از این ناامنی‌ها ناتوان هستند.

مسئولان امنیتی لوگر در این باره حاضر به گفت‌وگو نشده‌اند.

اما محمداجمل شاهپور، والی لوگر افزایش ناامنی‌ها در این ولایت را تأیید می‌کند و می‌گوید که برای تأمین امنیت یک طرح تازه را روی دست دارند و به زودی این طرح عملی خواهد شد.

گفتنی‌ست که در یک هفتۀ گذشته در حملات افراد مسلح ناشناس در لوگر ۲۰ غیرنظامی کشته و دو تن زخمی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.