• انتشار: 2 نوامبر 2020
  • ساعت: 17:01
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 50291
پرینت

افزایش شیوع کرونا در افغانستان/پوشیدن ماسک اجباری شد

با اقزایش شیوع کرونا در افغانستان وزارت صحت عامه از شهروندان کشور خواست ماسک بپوشند و از سفرهای غیرضروری به ایران و پاکستان خودداری نمایند.

احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت، با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، از مردم می‌خواهد تا برای جلوگیری از گسترش این ویروس، نکات بهداشتی را رعایت کنند.

آقای عثمانی که روز دوشنبه (۱۲ عقرب)، در یک نشست خبری در کابل سخن می‌زد، گفت در چند روز گذشته، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، نسبت به هفته‌های گذشته، رو به افزایش بوده است.

او افزود: «پوشیدن ماسک اجباری است. از مردم می‌خواهیم که برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، نکات بهداشتی به ویژه پوشیدن ماسک را به گونه‌ی جدی رعایت کنند.»

آقای عثمانی، از تدابیر وزارت صحت برای پیش‌گیری از موج دوم ویروس کرونا، اطمینان داد و گفت در تمام شفاخانه‌های کابل و ولایت‌ها، بخش تجرید بیماران کرونایی ایجاد شده و شفاخانه‌ها از لحاظ امکانات نیز، مجهز شده اند.

به گفته‌ی او، وضعیت کرونا در کشورهای ایران و پاکستان، نگران‌کننده است و شهروندان افغانستان باید از سفرهای غیرضروی به این کشورها خودداری کنند.

گفتنی است تا اکنون، ۴۱۶۳۳ نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان، ۱۵۴۱ نفر جان باخته اند و ۳۴۳۴۲ نفر دیگر بهبود یافته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.