• انتشار: 10 ژانویه 2021
  • ساعت: 16:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53098
پرینت
واکنش غنی به ترور سخنگوی ریاست عمومی حفاظت عامه

افزایش حملات از سوی طالبان خلاف روحیه صلح است

رییس جمهور غنی تاکید کرد: «افزایش خشونت ها از سوی طالبان بیانگر این است که آنان خلاف روحیۀ تعهد به صلح، در پی کشتار مردم بی گناه و آسیب رساندن به تاسیسات عام المنفعه می باشند.»

رییس جمهور غنی در واکنش به ترور سخنگوی ریاست عمومی تصدی ملی حفاظت عامه گفت افزایش خشونت ها از سوی طالبان بیانگر این است که این گروه خلاف روحیه تعهد به صلح در پی کشتار مردم بی گناه و آسیب رساندن به تاسیسات عام المنفعه است.

رییس جمهور غنی انفجار امروز کابل که در آن سه تن کشته و یک تن زخمی شد را محکوم کرد.

وی هدف قرار دادن «شخصیت های وطن دوست»، متعهد و خدمتگار را خلاف ارزش های اسلامی و جنایت ضد بشری خواند.

رییس جمهور غنی تاکید کرد: «افزایش خشونت ها از سوی طالبان بیانگر این است که آنان خلاف روحیۀ تعهد به صلح، در پی کشتار مردم بی گناه و آسیب رساندن به تاسیسات عام المنفعه می باشند.»

از سویی هم شورای عالی مصالحه نیز در واکنش به انفجار امروز کابل از نهادهای امنیتی خواست عاملین این رویداد را شناسایی کنند.

شورای مصالحه خاطرنشان کرد دشمنان نمی تواند با ترورهای هدفمند جوانان وطن دوست، حوصله شورای مصالحه را کاهش دهد بلکه تلاش ها را برای پایان دادن به ترورها افزایش می دهد.

شورای مصالحه تاکید کرد صلح برای همه افغان ها اولویت است و چنین حملات «ناجوانمردانه» نمی تواند ما را از این هدف بزرگ ملی بازگرداند.

ادامه ترورهای هدفمند

این اظهارات در حالی مطرح می شود که شهر کابل امروز نیز گواه یک ترور هدفمند دیگر بود. در این رویداد سخنگوی ریاست عمومی تصدی ملی حفاظت عامه هدف قرار گرفت و کشته شد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله گفت صبح امروز حوالی ساعت ۸:۳۰ دقیقه موتر حامل ضیا ودان سخنگوی تصدی محافظت عامه که به سوی وظیفه در حرکت بود، هدف انفجار ماین قرار گرفت.

آرین افزود در این انفجار سخنگوی تصدی محافظت عامه با دو همکارش کشته و یک تن زخمی شد.

دو روز قبل نیز در شهرکابل یک خلبان نیروی هوایی ارتش ترور شده بود و روز گذشته نیز یک تن در انفجار جان باخت.

هرچند گروه طالبان مسوولیت ترورهای هدفمند را نپذیرفته اما معاون اول ریاست جمهوری که مسوولیت تامین امنیت شهر کابل را نیز برعهده دارد این حملات را کار گروه طالبان می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.