• انتشار: 22 ژانویه 2019
  • ساعت: 22:22
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 31782
پرینت
معاون دوم رئیس جمهور

افراط گرایی در حوزۀ دین و سیاست عامل تباهی مردم است

سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور در مراسم هشتادو ششمین دور فراغت دانشجویان دانشگاه کابل گفت که افراط گرایی در حوزه دین، سیاست و مذهب عامل تباهی جامعه است و دانشجویان باید از افراط گرایی بپرهیزند.

به گزارش رها، معاون دوم ریاست جمهوری، که امروز در هشتاد ششمین دور فراغت دانشجویان دانشگاه کابل، افراط گرایی در حوزه دین، سیاست و مذهب را عامل تباهی مردم افغانستان خوانده و به مبارزه دانشجویان با هرنوع تند روی و افراط گرایی دینی، قومی و سیاسی تأکید کرد.

معاون رئیس جمهور با استناد به آموزه‌ها و ارزش‌های دینی، اعتدال و میانه‌روی را راه درست و طریق نجات خوانده و گفت که مشاهدات تاریخی نیز نشان می‌دهد که این افراطگرایی چپ و راست بوده که کشور را به بحران و منازعات داخلی و جنگ‌های نیابتی کشانده است.

به گفته دانش، در چهل سال اخیر مردم افغانستان عمدتا قربانی افراط گرایی بوده اند و این می‌طلبد که نسل جوان نه تنها در مراکز اکادمیک درس اعتدال و عقلانیت را فرا گیرند؛ بلکه با هرنوع تند روی و افراط گرایی دینی، قومی و سیاسی مبارزه کنند.

معاون رئیس جمهور تلاش دانشجویان و نسل جوان کشور را برای تحکیم وحدت ملی و مبارزه با نفرت پراکنی‌های قومی، زبانی، مذهبی و سمتی یک مسئولیت ملی خوانده گفت: امروزه متأسفانه ما با شکاف ها و گسست‌های سیاسی و اجتماعی مواجه شده ایم و تا زمانی که چنین باشیم، هرچند تحصیلات عالی هم داشته باشیم نمی‌توانیم به پیشرفت، خودکفایی، عزت و اقتدار دست یابیم.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه کابل گفت که اگر آنان با نفرت پراکنی مبارزه نکرده و سنگ‌بنای وحدت و وفاق ملی را مستحکم نسازند، از دیگران کمتر انتظار می‌رود که کشور را از این بن بست‌ها و بحران‌ها نجات دهد.

دانش با اشاره به حادثه دردناک حمله تروریستی به قرارگاه امنیت ملی  ضمن فرستادن درود به ارواح شهدای این فاجعه غمبار و همدردی با خانوده های شهداء تأکید کرد که دشمنان افغانستان باید بدانند که این حمله وحشیانه آنان بدون پاسخ نخواهد ماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.