• انتشار: 11 اکتبر 2020
  • ساعت: 17:11
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49552
پرینت

افراد چاق زودتر از کرونا می میرند

«اولگ سالاگای» معاون وزیر صحت روسیه در تلگرام خود نوشت احتمال مرگ افراد اضافه وزن مبتلا به ویروس کرونا ۴۸ درصد بیشتر نسبت به دیگران می‌باشد.

وی در تلگرام خود نگاشته است: «مطالعات انجام شده به روی تقریباً ۴۰۰ هزار مبتلا به کرونا نشان می‌دهد، افراد که اضافه وزن دارند ۱۱۳ درصد احتمال دارد به شفاخانه‌ها، ۷۴ درصد احتمال آن وجود دارد که در مراقبت‌های ویژی بستری شوند.»

وی همچنان گفت احتمال مرگ این افراد ۴۸ درصد بیشتر نسبت به دیگران می‌باشد.

وی تصریح کرد کاهش وزن اضافی بدن را می‌توان یکی از ابزارهای موثر در جلوگیری از عفونت ویروس کرونا و پیامدهای منفی آن دانست.

به گفته وی برای تشخیص اینکه اضافه وزن دارید یا نه کافی ست شاخص توده بدن خود را محاسبه کنید. تقسیم وزن (کیلوگرم) بر قد (متر) به توان ۲٫ اگر شاخص بیش از ۲۵ باشد، پس باید به این موضوع توجه کنید. اگر شاخص بیش از ۳۵-۴۰ باشد، این باعث نگرانی است.

سازمان جهانی صحت ۱۱ مارچ سال روان اعلام کرد که کووید-۱۹ به یک بیماری همه‌گیر به سطح جهان تبدیل شده است. طبق آخرین داده‌های این سازمان، بیش از ۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند و کرونا جان حداقل ۱٫۰۵ میلیون نفر را گرفته است. براساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، امریکا هند و برازیل به ترتیب سه کشور از لحاظ تعداد مبتلایان به کرونا در جهان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.