اجتماعی

افراد طالبان برای دریافت کمک های بشری از دیگر ولایات به دایکندی می روند

منابع مردمی از ولایت دایکندی می گویند که افراد وابسته به طالبان صرفا برای دریافت کمک های بشری که در ولسوالی های محروم این ولایت توزیع می گردد، از دیگر ولایات می آیند.

منابع مردمی از ولایت دایکندی به خبرگزاری رها می گویند که افراد وابسته به طالبان از ولایات ارزگان و قندهار به ولسوالی های پاتو و گیزاب ولایت دایکندی می آیند تا کمک هایی که در این دو ولسوالی میان نیازمندان توزیع می گردند را دریافت کنند.

این منابع همچنین می گویند که طالبان، موسسات توزیع کننده کمک های بشری را مجبور می کند تا کمک هایشان را براساس سلیقه آنها توزیع کنند.

آنها علاوه می کنند که ۹۰ فیصد این کمک ها به مردم مستحق توزیع نمی گردد و فقط به افراد وابسته به طالبان توزیع می گردند.

این منابع با ارسال دو تصویر می گویند که این ها افراد طالبان می باشند که چندی پیش، صبح یک روز از مسافرخانه های محلی در ولایت دایکندی بیرون آمده و به سمت محل دریافت کمک ها می روند.

لازم به ذکر است که خبرگزاری رها چند روز پیش یک نظر سنجی فیسبوکی راه انداخت تا نظرات مردمی را در خصوص نحوه توزیع عادلانه کمک های بشری میان نیازمندان با خود داشته باشد.

تاکنون بیش از دو هزار نظر مردمی را دریافت کرده ایم که تقریبا تمامی این نظرات از چشم دیدهایشان نسبت به عدم توزیع عادلانه این کمک ها سخن می زنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا