• انتشار: 11 جولای 2015
  • ساعت: 15:11
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 903
پرینت
خانواده های شهدای جلریز:

افراد سودجو به حساب ما کمک جمع می کنند

بشیر همدرد، یکی از وارثان شهدای ولسوالی جلریز می گوید که برخی از افراد سودجو به بهانه کمک به شهدای جلریز از خیران داخلی و خارجی پول جمع آوری می کنند، ولی به جیب های شخصی شان می زنند.

آقای همدرد امروز (شنبه) در یک نشست خبری گفت که این سودجویان پول هایی از کشورهای استرالیا، سویدن، کویته پاکستان و برخی از خیران داخلی جمع آوری کرده اند و به جیب شخصی خودشان زده اند.

وی گفت که خانواده های شهدا اکنون با خبر شده اند و برای خودشان حساب بانکی مشخصی ایجاد کرده اند تا مانع سودجویی برخی ها شوند.

حدود ده روز پیش جنگی در ولسوالی جلریز میدان وردک در گرفت و به دلیل کمک نکردن نهادهای امنیتی بیش از ۲۰ نفر در این درگیری به شهادت رسیدند.

جنگ ختم شد، تهدید ادامه دارد

محمد ستار، فرمانده پوسته علمدار ولسوالی جلریز می گوید که بعد از ختم جنگ عده ای از سربازان به کابل آمده اند اما از سوی شماره های ناشناسی مورد تهدید قرار می گیرند.

این فرمانده پوسته گفت که افراد تهدید کننده می گویند در صورتی که آنان را در مسیرهای خروجی شهر کابل دستگیر کنند، خواهند کشت.

وی افزود که وزارت داخله هنوز خبری از تعداد سربازان زنده ندارد و نمی داند که کجا هستند.

محمد ستار خاطر نشان کرد که تاکنون غیر از رسانه ها، هیچ یک از نهادهای امنیتی و دولتی از آنان خبری نگرفته است.

این سربازان و اعضای خانواده های شهدا از دولت می خواهند که به آنان توجه و حمایت کنند.

لازم به ذکر است که جند روز پیش حکومت هیئتی به منظور بررسی رویداد جلریز تشکیل داد، اما خانواده های شهدا و برخی از فعالان مدنی بررسی های این هیئت را مدار اعتبار نمی دانند.

از سوی دیگر قرار است مجلس نمایندگان نیز هیئتی دیگر متشکل از کمیسون های دفاعی و امنیتی تشکیل دهد تا برای بررسی واقعه به ولسوالی جلریز فرستاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.