• انتشار: 9 آگوست 2017
  • ساعت: 11:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23448
پرینت

افتتاح مرکز صدور پاسپورت های الکترونیک برای مهاجران افغان مقیم ایران و پاکستان در وزارت خارجه

مرکز صدور پاسپورت های الکترونیک برای مهاجرین افغان مقیم پاکستان و ایران توسط صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور در مقر وزارت امور خارجه افتتاح گردید.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه با نشر خبرنامه ای نوشت، مرکز صدور پاسپورت های الکترونیک برای مهاجرین افغان مقیم پاکستان و ایران، روز گذشته (سه شنبه) توسط صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور و نمایندگان با صلاحیت کمیته بین الوزارتی مربوطه (شورای امنیت ملی، وزارت های امور داخله، مالیه و امور مهاجرین و اداره ثبت احوال نفوس) در مقر وزارت امور خارجه افتتاح گردید.

بر اساس فیصله رهبری دولت به منظور حل مشکل اسناد هویتی مهاجرین افغان مقیم کشورهای پاکستان و ایران، قرار است پس از تثبیت هویت آنها، به همکاری نمایندگی های سیاسی و قونسلی افغانستان در این دو کشور، معلومات مورد نیاز از طریق سیستم جدید که به بهره برداری سپرده شد، به مرکز ارسال و پاسپورت های الکترونیک در ریاست امور قونسلی وزارت امور خارجه چاپ و به کشورهای یادشده ارسال و توزیع گردد.

قرار است در مدت دو سال آینده برای بیش از دو نیم میلیون مهاجر افغان در پاکستان و ایران از طریق این مرکز پاسپورت های ماشین خوان صادر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.