• انتشار: 13 ژوئن 2015
  • ساعت: 17:53
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 108
پرینت

افتتاح اتحادیه رادیو و تلویزیون های افغانستان

تعدادی از رادیو و تلویزیون های خصوصی کشور به منظور هماهنگی و کار بهتر رسانه ای، اتحادیه رادیو و تلویزیون های افغانستان را تاسیس کردند.

این اتحادیه با حضور حامد کرزی، محمدکریم خلیلی، برخی از نمایندگان مجلس و مالکان رسانه و نمایندگان سیاسی برخی از کشورها امروز (شنبه) در کابل افتتاح گردید.

عزیزالله ارول، رییس اتحادیه رادیو و تلویزیون های افغانستان در جریان محفل گفت که اولویت های کلان کشور ایجاب می کرد تا چنین اتحادیه ای ایجاد شود.

وی اظهار کرد که این اتحادیه  برای رشد آزادی بیان و امنیت کاری برای اصحاب رسانه و ارایه بهترین کیفیت برنامه ای برای مخاطبان فعالیت می کند.

در این برنامه کمیل میرشادبیگ، رییس اجرایی این اتحادیه نیز گفت که این اتحادیه در تلاش است که بهترین و پیشرفته ترین فناوری را به مردم پیشکش کند.

آقای میرشادبیگ همچنین افزود که شبکه های عضو این اتحادیه در نظر دارند که اهرم فشاری باشند برای مبارزه با استبداد، و جامعه را به سوی انکشاف سوق دهند.

وی از حکومت وحدت ملی خواست که همانند حکومت قبلی از رسانه ها حمایت کند تا این اتحادیه پل ارتباطی مطمئنی بین رسانه ها و دولت باشد.

رییس اجرایی این اتحادیه از سایر رسانه هایی که تاکنون به این اتحادیه نپیوسته اند خواست که برای کارهای بهتر رسانه ای عضو این اتحادیه شوند.

اتحادیه رادیو و تلویزیون های افغانستان متشکل از ۳۰ رادیو و تلویزیون می باشد که امروز به طور رسمی از سوی مقام های حکومت قبل افتتاح گردید.

گفتنی است که در این محفل ریاست افتخاری این اتحادیه به دلیل حمایت های حامد کرزی از آزادی بیان، به وی محول شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.