• انتشار: 27 ژوئن 2016
  • ساعت: 14:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10375
پرینت
فعالان مدنی ننگرهار:

کشته شدگان پاکستانی داعش به سفارت پاکستان داده شود!

جمعی از فعالان مدنی ولایت ننگرهار از مقام های امنیتی کشور خواستند که کشته شدگان پاکستانی که عضو گروه تروریستی داعش هستند به سفارت این کشور تحویل دهند.

 

روز گذشته در عملیات های نیروهای امنیتی کشور ده ها عضو گروه تروریستی داعش کشته شد که بیشتر آنان پاکستانی تبار بوده اند.

این فعالان مدنی، با محکوم کردن جنایات صورت گرفته در ولسوالی “کوت” ولایت ننگرهار توسط تروریستان داعش، از دولت خواستند تا عملیات گسترده تری علیه داعش را در کشور راه اندازی کنند.

غورزنگ سیال، رئیس روند مدنی جوانان افغان امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری، تحت عنوان “نجات ننگرهار، نجات افغانستان است” از مقام های امنیتی نیز خواست که اجساد پاکستانی های گروه تروریستی داعش را به سفارت این کشور تحویل دهند.

آقای سیال اضافه کرد، داعش در ننگرهار از سوریه و عراق نیامده؛ داعش در ننگرهار در حقیقت همان ملیشه ها و افسران متقاعد پاکستانی اند.

او گفت: پاکستانی ها روی وهابی ها طی چند سال گذشته سرمایه گذاری های هنگفتی کرده است. آنان اینک در ننگرهار مردم بیگناه را به شهادت می رسانند.

گفتنی است که هفته گذشته، افراد گروه تروریستی داعش در ولسوالی “کوت” ولایت ننگرهار حمله کردند و سه طفل را به صورت فجیعی سر بریدند. داعشیان همچنان در کنار سوزاندان بیش از ۲۰ خانه تعدادی زن را نیز با خود بردند.

در همین حال، غفور احمد جاوید؛ عضو نهاد مدنی “مشرق” در این نشست خبری تاکید کرد که دولت باید پدیده داعش در ننگرهار را جدی بگیرد، چون سقوط ننگرهار به دلیل هم مرز بودن با پاکستان؛ در حقیقت سقوط تمام افغانستان است.

براساس گفته های این فعال مدنی، اگر ننگرهار بدست داعشیان سقوط کند، بدون شک در ۲۴ ساعت کابل نیز بدست این گروه سقوط خواهد کرد.

او همچنان با بیان اینکه هم‏اکنون حامیان داعش در اکثر مراکز دینی و تعلیمی حضور دارند از وزارت های مربوط خواست تا حامیان این گروه را برکنار از این مراکز برکنار کنند.

آقای جاوید همچنان خاطر نشان کرد که دولت افغانستان باید از طریق جامعه جهانی بر پاکستان فشار بیاورد تا این کشور پالیسی خود را در قبال افغانستان تغییر دهد.

این فعالان مدنی هشدار دادند که در صورت عدم پاسخ مثبت از سوی دولت به خواسته هایشان، آنان دست به اعتراضات گسترده تر مدنی خواهند زد.

عبدالله پیکار؛ دیگر فعال مدنی ننگرهار و باشنده ولسوالی کوت این ولایت نیز در این نشست، با انتقاد گفت که حکومت تاکنون در باز پس گیری مناطق تحت کنترول داعش در ولسوالی “کوت” هیچگونه پیشرفتی نداشته است.

او همچنان افزود که با وجود ادعای سران حکومت مبنی بر متوقف کردن نشرات “رادیو داعش” در ولایت ننگرهار، اما این رادیو هم اکنون با صدای شفاف تر از همه رادیو های دیگر در این ولایت نشرات ارایه میکند.

او افزود که هر چند این رادیو قبلاً تنها به زبان پشتو نشرات ارایه میکرد، اما هم‏اکنون روزانه دو ساعت به سه زبان –دری؛ پشتو و ازبیکی- نشرات ارایه میکند.

این باشنده ولسوالی “کوت” ننگرهار همچنان افزود که داعش با در اختیار داشتن بهترین امکانات هم اکنون فلم های با کیفیت HD از جنایات شان را به نشر میسپارند.

فعالان مدنی ننگرهار، همچنان با صدور اعلامیه ای تاکید کردند که دولت باید نیروهای ارتش و پولیس محلی را تجهیز و تمویل کند و ربوده شده ها در ولسوالی “کوت” ننگرهار را از چنگ داعش هر چه زود تر نجات دهد.

در اعلامیه این فعالان مدنی، همچنان آمده است که ایالات متحده امریکا باید مواردی که در پیمان امنیتی BSA مبنی بر دفاع از تمامیت ارضی افغانستان و سرکوب تجاوز به این کشور ذکر شده است، را رعایت کند.

این فعالان مدنی همچنان تاکید کردند که حکومت باید در تمام موسسات شهری و روستایی جلو سرباز گیری داعش و دیگر گروه تروریستی را بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.