سیاستِتیتر یک

اعضای مجلس به نامزدان وزیر امور داخله و دادستانی کل رای اعتماد دادند

لازم به ذکر است که هر دو نامزد چندی پیش و پس از اینکه نورالحق علومی وزیر امور داخله پیشین بر اثر انتقادات بسیار از سمتش استعفا داد، از سوی دولت مرکزی به عنوان نامزدان پست های متذکره معرفی شدند.
در نشست امروز مجلس نمایندگان، ۲۲۵ تن از اعضای مجلس حضور داشتند که این اعضا پس از شنیدن برنامه های کاری این دو نامزد معرفی شده، با ۱۹۰ رای موافق به تاج محمد جاهد به عنوان وزیر امور داخله و با ۲۰۰ رای موافق به محمد فرید احمدی به عنوان رئیس دادستانی کل کشور رای اعتماد دادند.
آقای تاج محمد جاهد وزیر امور داخله جدید کشور، فارغ التحصیل از حربی پوهنتون می باشد که بیش از ۲۰ سال سابقه نظامی دارد.
آقای محمد فرید احمدی نیز سابقه ای طولانی درامور قضایی دارد و فارغ التحصیل از دانشگاه هاروارد آمریکا از رشته مدیریت عمومی می باشد.
این دو نامزد در حالی از سوی اعضای مجلس نمایندگان کشور رای اعتماد دریافت می کنند که همچنان وزارت دفاع ملی کشور و ریاست امنیت ملی توسط سرپرست اداره می شود.
طبق قانون هیچ یک از نهادهای دولتی نمی توانند بیش از سه ماه توسط سرپرست اداره شوند، و این در حالیست که وزارت دفاع ملی کشور هم اکنون بیش از یک و نیم سال و ریاست امنیت ملی بیش از ۴ ماه است که توسط سرپرست اداره می شوند.
عبدالرووف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان امروز پس از دادن رای اعتماد به این دو نامزد معرفی شده از دولت خواست تا برای دو پست دیگر نیز هر چه سریعتر نامزد معرفی نماید.
آقای ابراهیمی گفت ما از محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور می خواهیم تا هر چه سریعتر نامزدان وزارت دفاع و امنیت ملی را معرفی کنند تا از اداره شدن این نهادها توسط سرپرست رهایی یابیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا