• انتشار: 31 مارس 2021
  • ساعت: 13:31
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 55993
پرینت

اعضای برجسته شبکه حقانی و طالبان در خوست کشته شدند

براساس اعلام ریاست عمومی امنیت ملی اعضای برجسته شبکه تروریستی حقانی و طالبان در ولایت خوست کشته شده اند.

ریاست عمومی امنیت ملی امروز چهرشنبه ۱۱ حمله در اعلامیه ای گفت براساس اطلاعات کشفی و تقاضای مکرر باشندگان ولسوالی های صبری، ځاځی میدان و باک ولایت خوست مبنی بر حضور و آزار و اذیت جنگجویان شبکه حقانی و گروه تروریستی طالبان و همچنان بنابر تردد و تدویرجلسات این شبکه در مناطق مکتب بازار، زمبر، نوریکلی، دند فقیران و پرته غوندی؛ نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی بنابر تصمیم شورای نظامی ولایت، یکرشته عملیاتهای هدفمند را جهت سرکوب تروریستان راه اندازی نموده اند.

به نقل از اعلامیه، دراین عملیات که در مناطق مکتب بازار، زمبر، میرشاه چینه و توده کلی اجرا شد، تلفات سنگینی بر شبکه حقانی و گروه تروریستی طالبان وارد گردید که مقدار زیادی اسلحه و مهمات این شبکه تروریستی کشف و ضبط گردید.

قابل یاد آوری ست در جریان این عملیات در منطقه زمبر کلینیک، گروه تروریستی طالبان و شبکه حقانی خلاف همه موازین بین المللی و موارد حقوق بشر در حین عملیات می خواستند یک ماین خودساخت را توسط یک مادر و طفلش انتقال و در مسیرراه رفت و آمد کاروان های نیروهای دفاعی و امنیتی تعبیه کند که انفجار نموده و باعث شهادت مادر و طفلش گردید.

اعلامیه تاکید می کند درجریان عملیات پیگیر و هدفمند بلاخره نیروهای امنیتی توانستند ۱۱تن از افراد کلیدی شبکه حقانی به شمول سبیل حمدی سرکرده این گروه را در ولایت خوست به هلاکت برسانند.

شبکه تروریستی حقانی که در این اواخر متحمل شکست ننگین شده اند و توقع چنین تلفات سنگین را نداشتند، برای جبران شکست خود، دست به بازیهای تبلیغاتی زده و با نشر تصاویری از اجساد اطفال معصوم درصدد است تا شکست خود را پنهان کنند.

قابل یادآوری ست که استفاده از زنان و اطفال به مقاصد تروریستی توسط شبکه حقانی و طالبان تازگی ندارد. این گروه های تروریستی در گذشته نیز مرتکب جنایات همسان شده اند و صدها حملات خونین را بالای اهداف ملکی اجرا نموده اند که شهروندان دردمند افغانستان هرگز فراموش نمی کنند،مثال واضح چنین حملات تروریستی بالای شفاخانه دشت برچی و به شهادت رساندن مادران و اطفال معصوم شان است. اینک دشمن با دست و پاچگی دنبال انحراف اذهان عامه است و می خواهند با تبلیغات زهرآگین روحیه عمومی را خدشه دار بسازند. ما باور داریم، ترفندهای تبلیغاتی دشمن به هیچ عنوان نمی تواندروحیه مردم افغانستان را در حمایت از عملیاتهای نیروهای امنیتی و دفاعی تضعیف بسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.