• انتشار: 17 آگوست 2019
  • ساعت: 11:24
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 36810
پرینت
سناتور ارشد آمریکایی خطاب به ترامپ:

اعتماد به طالبان می تواند بزرگترین اشتباه تو باشد

لیندسی گراهام، سناور ارشد امریکایی، در لحنی انتقاد آمیز خطاب به ترامپ می گوید توافق بد با طالبان می تواند بزرگترین اشتباه وی باشد.

وی نسبت به توافق بد ایالات متحده امریکا با طالبان هشدار می‌دهد و می‌گوید توافق نادرست با طالبان می‌تواند به گسترش و تقویت تروریزم در جهان منجر شود.

این سناتور امریکایی ساعاتی پیش در یک رشته تیویت‌ها نگاشت ترمپ، باید از اشتباهات باراک اوباما، رییس‌جمهور پیشین ایالات متحده درس بگیرد.

او اعلام کرد اعتماد به طالبان مبنی بر این‌که این گروه جلو فعالیت القاعده و دیگر گروه‌های هراس‌افگن را بگیرد، اشتباه بزرگتر از امضای توافق‌نامۀ هسته‌ ای با ایران توسط اوباما است.

این سناتور برجستۀ امریکایی گفت: «اعتماد به طالبان که القاعده، داعش ودیگر گروه‌های رادیکال را در افغانستان کنترل کند و جایگزینی باشد برای نیروهای مبارزه با تروریسم امریکا، اشتباهی بزرگتر از امضای توافق‌نامۀ هسته‌یی با ایران از سوی اوباما، است.»

به گفتۀ وی، نیروهای امریکایی برای جلوگیری از حملۀ هراس‌افگنان بر ایالات متحده، در افغانستان حضور دارند.

گراهام افزود هرگونه توافق با طالبان که مبارزه امریکا در برابر تروریسم را نادیده بگیرد، یک توافق صلح نیست؛ بلکه راه را برای حملۀ دیگری بر امریکا و منافع این کشور در سراسر جهان هموار می‌سازد.

او از ترمپ خواست به مشوره‌های تیم امنیتی‌اش گوش دهد و توافقی را امضا نکند که باعث شود دوباره تروریسم در افغانستان جان بگیرد.

احتمال می‌رود توافق صلح میان طالبان و امریکا در هفته پیش رو به امضا برسد.

زلمی خلیل زاد نماینده ارشد امریکا در واشنگتن به سر می‌برد و در روزهای آتی به دوحه باز خواهد گشت.

برخی منابع گفته‌اند احتمالاً توافق صلح میان امریکا و طالبان در ۲۸ اسد(سالروز استقلال افغانستان) به امضا برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.