اجتماعیِتیتر یک

اعتراض مردم: امریکا بجای سرقت پول افغانستان باید غرامت جنگ خود را بپردازد

شماری از شهروندان افغانستان در چندین شهر در اعتراض به تصمیم اخیر رئیس جمهور امریکا مبنی بر اختصاص نیمی از دارایی های منجمد شده افغانستان به بازماندگان قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر، امروز (سه شنبه ۲۶ دلو) تظاهراتی برپا کردند.

صدها تن از ساکنان کابل، جلال آباد و میدان وردک امروز (سه شنبه ۲۶ دلو) به خیابان ها آمده و اعتراض خود را نسبت به تصمیم اخیر جو بایدن اعلام کردند.

این شهروندان در شعارهایشان می گفتند که امریکا به جای آنکه سرمایه مردم افغانستان را سرقت کند، باید به خاطر بیست سال جنگ و خونریزی در افغانستان غرامت بپردازد.

کابلیان شعار می دادند که جو بایدن باید دشمنی با مردم افغانستان را تمام کند و سرمایه مردم افغانستان را به مردم بازگرداند.

معترضان شعار سر می دادند که مردم افغانستان هیچ ارتباطی با حادثه ۱۱ سپتامبر ندارد.

گفتنی است که جو بایدن رئیس جمهور امریکا روز جمعه (۲۲ دلو) با صدور فرمانی دستور داد که نیمی از هفت میلیارد دالر دارایی های منجمد شده افغانستان در ذخایر بانک فدرال آن کشور را به بازماندگان قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ اختصاص دهد.

این تصمیم با واکنش منفی تمامی شهروندان افغانستان به شمول طرفداران و مخالفان امارت اسلامی طالبان مواجه شد.

بسیاری از جریان ها و چهره های سیاسی مخالف امارت اسلامی طالبان با واکنش منفی نسبت به این تصمیم امریکا، گفته اند که این دارایی باید تا زمان مشخص شدن سرنوشت سیاسی افغانستان به صورت امانت در ذخیره بانک فدرال باقی بماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا