اجتماعی

اعتراض صرافان در ولایت بدخشان؛ بایدن آشکارا دزدی می کند

پس از اختصاص نیمی از دارایی های افغانستان توسط رییس جمهور امریکا به بازماندگان یازدهم سپتامبر،  مسئولان تمام صرافی های شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان در یک تجمع اعتراضی می گویند که جوبایدن از مردم افغانستان آشکارا دزدی می کند.

احمد جاوید یک تن از صرافان شهر فیض آباد می گوید که دارایی های بانک مرکزی یک سرمایه ملی است و به مردم افغانستان تعلق دارد.

او اضافه می کند که این سرمایه هیچ ربطی به گروه القاعده و یا طالبان ندارد و امروز مردم افغانستان در تمام کشور صدای خود را بر علیه این تصمیم نا عادلانه و دزدی آشکار آمریکا بلند کرده اند.

در ادامه، صرافان بدخشان یک قطعنامه پنج ماده ای صادر کردند که در آن خواستار لغو این فرمان جو بایدن شدند.

شهروندان شهر فیض آباد نیز تصمیم بایدن را ناعادلانه توصیف نموده و می گویند که این تصمیم به جایگاه این کشور لطمه وارد می کند.

آنان اضافه کردند که نباید تاوان شکست سیاست های آمریکا در افغانستان را مردم بیچاره افغانستان بپردازند.

مسئولان امارت اسلامی طالبان نیز این تصمیم بایدن را خلاف قوانین بین المللی عنوان نموده و هشدار داده اند که در صورتی که امریکا در این تصمیم خود بازنگری نکند، طالبان سیاست خود را در قبال امریکا بازنگری می کند.

صرافان بدخشان علاوه بر تجمع اعتراضی نسبت به تصمیم جو بایدن، نسبت به سیاست های سختگیرانه بانک مرکزی افغانستان در قبال صرافی ها نیز اعتراض کردند.

آقای احمد جاوید گفت باید هر صراف ۵ میلیون سرمایه داشته باشد و ۱۰ میلیون افغانی هم ضمانت دهند، اما صرافان توان پرداخت این مقدار پول را در سطح کشور ندارند.

آنان از مسوولان امارت اسلامی می خواهند که قوانین سخت گیرانه دوران غنی را که هیچگاه تطبیق نشد بالای آنان تطبیق نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا