• انتشار: ۲۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۴۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 66226
پرینت

اعتراض زنان در کابل بخاطر حق کار و تحصیل؛ لت و کوب دوباره خبرنگاران

شماری از زنان کابلی امروز پنجشنبه بار دیگر به خیابان آمده و خواهان بازگشایی مکاتب برای دختران و آزادی حق کارشان شدند.

شماری از زنان با در دست گرفتن شعارهای متفاوتی از جمله آزادی حق کار و تحصیل برای زنان و دختران افغانستان، امروز پنجشنبه ۲۹ میزان اعتراض شان را نسبت بی کاری، اقتصاد ضعیف، اجازه نیافتن دختران برای ادامه تحصیل و یا حق کارشان سر دادند.

این تظاهرات که زنان از مقابل لیسه استقلال به سمت وزارت مالیه در راه بودند، ابتدا به ظاهر مسالمت آمیز بود اما پس از چندی با خشونت افراد طالبان مواجه گردید.

برخی خبرنگاران خارجی و داخلی که برای پوشش این اعتراضات رفته بودند، با لت و کوب شدید افراد طالبان مواجه شده و به آنها اجازه فیلمبرداری داده نمی شد.

یکی از افراد طالبان با سلاح در دست خود به سوی یک خبرنگار خارجی حمله کرد و او را مورد لت و کوب خود قرار داد؛ این خبرنگار که تلاش داشت به زبان انگلیسی به سرباز طالب بفهماند ژورنالیست است هیچ فایده ای نداشت.

کمیته مصونیت خبرنگاران افغانستان پیش تر اعلام کرده بود قضایای خشونت علیه خبرنگاران از سوی امارت اسلامی طالبان رسیدگی نشده است.

چندی پیش در جریان تظاهراتی که در منطقه «کارته چهار» شهر کابل برگزار شده بود، چند تن از خبرنگاران روزنامه اطلاعات روز توسط افراد طالبان بازداشت شده و به شدت مورد لت و کوب آنها قرار گرفته بود.

ذکی دریابی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات روز پس از چند روز از لت و کوب خبرنگاران این روزنامه در صفحه اجتماعی اش گفت که داکتران اعلام کرد که یک تن از این خبرنگاران بر اثر لت و کوب افراد طالبان پرده گوشش پاره شده و چهل فیصد بینایی اش را نیز از دست داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.