اجتماعیِتیتر یکگزارش تصویری

اعتراض زنان در کابل با شعار «چرا خاموش هستید؟» + عکس

این خانم ها امروز (شنبه ۲۷ سنبله) در پلاکاردهای به دست گرفته شان گفته اند شعار «چرا خاموش هستید؟ ما نمی توانیم نفس بکشیم.» نه تنها یک شعار است، بلکه در یک سوال، تمام دردهای زنان افغانستان از هر ابعاد در آن انعکاس یافته است.

آنها می گویند  این روزها روزهای سختی برای زنان افغانستان است.

این زنان خطاب به سیاستمداران دنیا و هنرمندان سرشناس جهان گفته اند: “چرا شما چهره های سیاسی، هنرمندان سرشناس و «زنان ابر قدرت دنیا» چهره هایی که می توانید تغییر بوجود بیاورید خاموش هستید؟ چرا در برابر بی عدالتی هایی که روز به روز در برابر زنان افغانستان بیشتر می شود خاموشی اختیار کرده اید؟”

این در حالی است که طالبان پس از روی کار آمدن تاکنون سیاست مشخصی را برای آزادی حق کار و تحصیل زنان در جامعه معرفی نکرده است.

در همین حال، شماری از وزارت خانه های تحت رهبری طالبان هم اکنون به کارمندان طبقه ذکور خود دستور داده اند تا به سر کارهایشان باز گردند، در حالیکه در خصوص سرنوشت کارمندان زن خود چیزی نگفته اند.

وزارت معارف نیز روز گذشته طی اطلاعیه ای اعلام کرد تمامی مکاتب ابتدایی، لیسه ها و مدارس از امروز بازگشایی می گردند و معلمان و شاگردان طبقه ذکور موظف به بازگشت به درس هایشان هستند. این وزارت نیز در خصوص سرنوشت دانش آموزان دختر چیزی نگفت.

طالبان همچنین روز گذشته ساختمان وزارت امور زنان را به وزارت «دعوت و ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر» تغییر داد و به کارمندان زن این وزارت گفته شده که آنها دیگر کارمندان دولتی محسوب نمی گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا