اجتماعی

اعتراض جمعی از زنان نسبت به وضع محدودیت ها علیه آنان توسط طالبان

جمعی از زنان معترض در کابل که خود را عضو «روزنه امید افغانستان» می نامند در یک فضای بسته بار دیگر نسبت به وضع محدودیت ها علیه زنان افغانستان از سوی امارت اسلامی طالبان اعتراض کردند.

این زنان روز گذشته (یکشنبه ۱۴ حمل) با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی و صدور یک بیانیه نسبت به آنچه رفتارهای تبعیض آمیز و غیرانسانی طالبان می خوانند اعتراض کردند.

بخشی از متن بیانیه این زنان به شرح زیر می باشد:

ما جمعی از بانوان معترض «روزنه امید افغانستان» یک بار دیگر صدای عدالت خواهی  خود را به نمایندگی از زنان افغانستان بلند نموده و رفتار تبعیض آمیز و غیر انسانی حکومت طالبان را محکوم می نماییم.

بار دیگر از همه مردم جهان خواهانیم تا به صدای زنان افغانستان گوش دهند و بر حکومت های خود فشار آورند تا هیچ کشوری با این گروه  وارد مذاکره نگردیده و این گروه را به رسمیت نشناسد.

طالبان به تعهدات خود در قبال جامعه جهانی پایبند نبوده و از روز اول که حکومت افغانستان را به دست گرفته تا حالا قوانین سخت گیرانه ای را بر ملت افغانستان و بیشتر بر زنان افغانستان وضع نموده است.

طالبان به همه مردم افغانستان اطمینان داده بود که عفو عمومی است اما تاکنون صدها نفر از نظامیان حکومت قبلی کشته شده، در مکاتب به روی دختران بسته شده، برای کارمندان زن اجازه کار در ادارات حکومتی را نمی دهد، زنان افغانستان را از رفتن به بیرون از کشور با داشتن ویزا و پاسپورت قانونی منع نموده و صدها جنایت دیگر را مرتکب می شود.

امروز یگانه پایگاه مبارزه در قبال این رفتارهای طالبان صدای عدالت خواهی زنان افغانستان است که امیدی برای سایر افغان ها می باشد، اما طالبان با دستگیر نمودن و زندانی ساختن زنان معترض افغانستان می خواهد صدای عدالت خواهی را برای همیشه خاموش سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا