• انتشار: 3 سپتامبر 2020
  • ساعت: 15:23
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 48081
پرینت

اعتراض به افزایش ناامنی ها در غزنی وارد دومین روز خود شد

اعتراض کنندگان حکومت را به بی توجهی نسبت به وضعیت امنیتی غزنی متهم کرده می‌گویند جنگ به مرکز این ولایت رسیده است.

صد‌ها تن از باشندگان ولایت غزنی در پی افزایش ناامنی، قتل‌های هدفمند و بی تفاوتی دولت مرکزی نسبت به این موضوع دست به اعتراضات گسترده زده‌ و شاهراه کابل – قندهار به روی ترافیک مسدود کرده اند.

اعتراضات باشندگان ولایت غزنی در پی ناتوان خواندن حکومت محلی برای تاامن امنیت روز ( چهارشنبه، ۱۲ سنبله) آغاز شد و تاکون ادامه دارد.

اعتراض کنندگان حکومت را به بی توجهی نسبت به وضعیت امنیتی غزنی متهم کرده می‌گویند جنگ به مرکز این ولایت رسیده است.

معترضان مقامات محلی این ولایت را به ستیزه جویی محکوم کرده و گفته اند آنان همه روز شاهد قتل های هدفمند در این ولایت هستند اما هیچ اقدامی برای مهار کردن این معضل روی دست نگرفته اند.

 از سویی‌هم این معترضان مقامات بلندپایه این ولایت را به بی کفایتی و همکاری با گروه های مسلح متهم کرده و خواستار برکناری آنان شده اند.

آنان در پیوند به همین موضوع در مسیر شاه‌راه کابل_ قندهار خیمه تحصن بر پا کرده اند و هشدار می‌دهند، در صورتیکه به خواسته های آنام رسیدگی نشود به اعتراضات شان ادامه می‌دهند.

این اعتراض کنندگان خواستار برکناری وحیدالله کلیمزی والی غزنی، افضل ظفر رییس امنیت ملی و توریالی هادی فرمانده لوای اردوی ملی شده اند.

در عین حال منابع محلی در این ولایت گفته اند مقامات بلندپایه نظامی و ملکی به درخواست والی به مرکز غرنی آمده اند و در حالی رای‌زنی و یافتن راه حل برای معضل به وجود آمده اند.

این در حالی است که ولایت غزنی به دلیل حضور گسترده گروه طالبان از ولایت های ناامن محسوب می‌شود.

گروه طالبان در چندین ولسوالی این حضور دارد و هر از گاهی در مسیر های رفت و آمد با ایجاد ایست بازرسی سبب آزار و اذیت مسافران می شود و نیز شب‌هنگام در نقاط مخلتف شهر غزنی بر مواظع نیروهای دولتی حملات تهاجمی انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.