• انتشار: 23 نوامبر 2015
  • ساعت: 23:44
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 4587
پرینت

اظهارات ظاهر قدیر مبنی بر حضور داعش در کابل رد شد

وزارت امور داخله کشور اظهارات امروز ظاهر قدیر عضو مجلس نمایندگان را مبنی بر حضور فرماندهان داعش در کابل را شدیدا رد کرد.

وزارت امور داخله در بیانیه ای گفت “اظهارات امروز آقای ظاهر قدیر مبنی بر حضور فرماندهان داعش در کابل و حمایت برخی حلقات داخل دولت از این گروه افراطی، به ضرر منافع کشور می باشد، و وزارت داخله این ادعا را رد می کند.”

وزارت داخله همچنین می افزاید این گونه اظهارات بر شجاعت و از خود گذشتگی نیروهای امنیتی تاثیری نخواهد داشت و این نیروها به مبارزات خود علیه تروریستان ادامه خواهند داد.

وزارت داخله در بیانیه خود می نویسد “این اظهارات می تواند به نفع مخالفان دولت باشد و روحیه آنها را در گسترش فعالیت هایشان قوی کند، در حالیکه می تواند روحیه نیروهای امنیتی را تضعیف کند.”

وزارت داخله می گوید که هیچ گونه دلیلی برای دولت موجه نیست تا نیروی ملیشه را راه اندازی کند، زیرا هم اکنون صدها هزار نیروی امنیتی در صفوف نیروهای امنیتی کشور فعالیت می کنند.

وزارت داخله در حالی این بیانیه را منشتر کرد که آقای ظاهر قدیر معاون اول پارلمان و نماینده مردم ننگرهار در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس گفت که فرماندهان داعش در کابل زندگی می کنند و توسط برخی حلقات در درون دولت حمایت می شوند.

آقای قدیر هم چنین امروز دفتر مشاور امنیت ملی کشور را مورد انتقاد خود قرار داد و این دفتر را تلویحا متهم به حمایت از تروریست کرد؛ موضوعی که از سوی این دفتر بی اساس خوانده و رد شد.

دفتر مشاوریت امنیت ملی کشور در پی اظهارات آقای ظاهر قدیر، از ارگ ریاست جمهوری خواست تا یک تیم بررسی این موضوع را به عهده بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.