سیاست

اطلاعات بیش از ۴٫۵ میلیون رای دهنده در بانک اطلاعات کمیسیون انتخابات ثبت شده‌است

این اطلاعات را کمیسیون انتخابات به دست رسانه‌ها داده و گفته‌است که ام‌روز، جلسۀ مشترک با مسؤولان ادارۀ ثبت احوال نفوس و معاونیت سازمان ملل متحد در افغانستان( یوناما) داشته‌است. کمیسیون انتخابات می‌گوید هدف از برگزاری این نشست را، ایجاد هماهنگی و هم‌کاری مشترک میان نهادهای یاد شده در زمینه تصفیه و پاک‌سازی فهرست رای دهنده‌گان از نام‌ها و شناس‌نامه‌های جعلی می‌گوید.

مسؤولان کمیسیون انتخابات می‌گوید که آنان روی روشی کار می‌نمایند تا مشخص گردد که اداره ثبت احوال نفوس و یوناما با نظرداشت موضوع یادشده در کدام موارد کمیسیون را هم‌کاری خواهند کرد. کمیسیون انتخابات می‌گوید در حال حاضر، بیش از ۹ میلیون رای دهنده در سراسر کشور برای انتخابات سال روان ثبت نام شدند که از این میان بیش از ۴ و نیم میلیون آن ثبت دیتابیس کمیسیون شده‌است.

این درحالی‌ست که روز گذشته، کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که مواد حساس انتخاباتی جهت چاپ به خارج از کشور فرستاده شده و قبل از انتخابات در سراسر کشور توزیع خواهد شد. مقام‌های کمیسیون انتخابات در نشستی هم‌چنان اظهار کردند که انتخابات پارلمانی به وقت تعیین شده آن برگزار خواهد گردید و ۲۸ میزان برای آنان خط سرخ بوده و تغییر پذیر نمی‌باشد. مقام‌های هم‌چنان اطمینان دادند که هرگز تجربه‌های تلخ انتخابات‌های گذشته در کشور تکرار نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا