• انتشار: ۳۰ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۱:۰۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 3744
پرینت

اشرف غنی و سرمنشی ناتو درباره اوضاع امنیتی و آینده ماموریت ناتو با هم صحبت کردند

جنز استولتنبرگ سرمنشی/دبیرکل ناتو طی یک تماس تلفونی با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور درباره مسایل امنیتی افغانستان و آینده ماموریت ناتو در افغانستان با هم به گفتگو پرداختند.

سرمنشی ناتو در بیانیه ای گفت “امروز طی یک تماس تلفونی با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان درباره اوضاع امنیتی افغانستان صحبت کردیم. همچنین ما در خصوص آینده ماموریت حمایت قاطع در افغانستان با یکدیگر به گفتگو پرداختیم.”

آقای استولتنبرگ با استقبال از تصمیم اخیر باراک اوباما مبنی بر تمدید حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان گفت این تصمیم تازه رئیس جمهوری آمریکا می تواند حضوری چشمگیر برای آمریکا و متحدانش در افغانستان فراهم کند.

وی همچنین در بیانیه خود از شجاعت نیروهای امنیتی افغانستان که مسئولیت تامین امنیت مردم افغانستان را در شرایطی بحران دارند تقدیر کرد.

سرمنشی ناتو افزود که در این تماس تلفونی موضوع بمباران شفاخانه داکتران بدون مرز در کندز نیز صحبت شد.

وی گفت “من تاسف عمیق خود را برای حادثه بمباران شفاخانه داکتران بدون مرز در کندز به رئیس جمهوری افغانستان ابراز کردم و همچنین به خانواده های قربانیان این حادثه تسلیت عرض می کنم.”

استولتنبرگ علاوه کرد من بر راه اندازی یک تحقیقات جامع و شفاف در این خصوص تاکید کردم و گفتم که باید از این حادثه درس بگیریم تا از رویدادهای احتمالی مشابه در آینده جلوگیری کنیم.

سرمنشی ناتو دولت وحدت ملی افغانستان را به تلاش برای ادامه اصلاحات و حکومت داری خوب تشویق نمود و گفت “من و آقای غنی بار دیگر بر تعهد خود برای قوت بخشیدن به همکاری ها میان افغانستان و متحدان تاکید ورزیدیم.”

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.