• انتشار: 17 آگوست 2016
  • ساعت: 18:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 12410
پرینت

اشرف غنی و داکتر عبدالله پس از چندین روز تنش، امروز با هم در ارگ دیدار می کنند

پس از اوج گرفتن برخی تنش ها میان رهبران حکومت وحدت ملی، سرانجام محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و داکتر عبدالله رئیس اجرایی با یکدیگر دیدار می کنند.

جاوید فیصل سخنگوی رئیس اجرایی کشور لحظاتی پیش در تویترش نوشت “داکتر عبدالله رئیس اجرایی کشور هم اکنون با داکتر اشرف غنی در ارگ دیدار می کند.”

داکتر عبدالله عبدالله نیز پیش تر گفته بود که به زودی با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور دیدار می کند و در خصوص مشکلات پیش آمده گفتگو خواهد کرد.

وی در جمعی از طرفدارانش و شخصیت های سیاسی گفته بود که بعد از این با چهره دیگر او آشنا می شوند و بعد از این دیگر سکوت نخواهد کرد.

از سویی دیگر، اشرف غنی رئیس جمهوری کشور تلویحا به سخنان داکتر عبدالله اشاره کرده بود و گفته بود که کسانی که در فساد دست دارند او را متهم به انحصار گرایی می کنند.

لازم به ذکر است که تنش ها میان دو رهبر حکومت وحدت ملی پس از آن بالا گرفت که رئیس جمهوری طی فرمانی احمد نادر نادری را به عنوان رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی تعیین کرده بود، که با مخالفت شدید داکتر عبدالله مواجه شد.

داکتر عبدالله گفته بود، احمد نادر نادری بدون مشورت وی به این سمت گماشته شده است و این خلاف توافقنامه سیاسی تشکیل دولت وحدت ملی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.