• انتشار: ۱۸ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۲:۰۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28099
پرینت

اشرف غنی: غفلت وظیفوی در پروسه‌های انتخاباتی قابل قبول نیست

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور طی جلسه ای که به منظور آمادگی برای انتخابات پیش رو در ارگ برگزار شده بود گفت که غفلت وظیفه ای در پروسه های انتخاباتی قابل قبول نیست.

دفتر ریاست جمهوری در خبرنامه ای نوشته است که جلسه ای به منظور آمادگی برای انتخابات آینده، امشب (سه شنبه) تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در قصر دلگشای ارگ برگزار گردید.

در این جلسه که کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات، سفرای کشورهای مختلف در کابل، نمایندۀ اتحادیۀ اروپا، نماینده سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان و شماری از اعضای حکومت نیز حضور داشتند، در رابطه به موضوعات مختلف انتخابات بحث شد.

در این جلسۀ پیرامون نصب استیکرها روی تذکره‌ ها، تأمین امنیت بهتر مراکز ثبت‌نام رای‌دهندگان و تمدید این پروسه، استخدام کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات، ارتقای ظرفیت دارالانشای این کمیسیون، تقویت تیم تخنیکی و مطبوعاتی کمیسیون مذکور بحث و تصامیم لازم اتخاذ شد که جزییات آن طی ۲۴ساعت آینده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات با مردم شریک می‌گردد.

رئیس‌جمهور و سایر اشتراک کنندگان در جلسه، سرعت ‌بخشیدن به روند اداری کمیسیون مستقل انتخابات و مسوولیت ‌پذیری در این زمینه را عاجل و مهم خواندند.

جلسه همچنین تأکید کرد که انتخابات برای حکومت و مردم اولویت اساسی و اصلی می‌باشد و دراین زمینه هیچ ‌نوع غفلت وظیفوی قابل قبول نیست.

رئیس‌جمهور کشور به مسوولین امنیتی جهت تأمین هرچه بهتر امنیت مراکز ثبت‌نام رای‌دهندگان هدایات لازم داد تا در قسمت تأمین امنیت این مراکز، ظرفیت را بالا ببرند و تدابیر لازم امنیتی در این خصوص روی‌ دست گرفته ‌شود.

این صحبت ها در حالی مطرح می گردد که از آغاز پروسه ثبت نام رای دهندگان تاکنون چندین مرکز مورد حمله قرار گرفته و چندین مرکز دیگر به دلیل شرایط امنیتی مسدود شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.