• انتشار: 29 دسامبر 2020
  • ساعت: 09:23
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 52559
پرینت

اشرف غنی: دزدان حکومتی باید مثل شیر باشند!

غریب غریب است و جز خدای بزرگ چیزی ندارند، یکی از سیری میکفه و دیگری از گشنگی؛ خیرات جامعه بین الملل خرچ دسترخوان ارگ نشینان می شود، کمک بنام غریب گرفته می شود به کام کاخ نشینان ریخته میشه.

آقای غنی عضویت دو تن ازسناتوران رشوه گیر را از مجلس سنا سلب کرد و با امرامنیت ملی ولایت بلخ به پاس زحمات و دستگیری سه عضو بر حال مجلس سنا در قضیه گرفتن ۴۰ هزار دالر رشوه از بندرحیرتان، مدال داده است.

غنی قضیه رشوه سه نماینده مجلس سنا را خیلی جدی گرفته زیرا این نماینده ها در دزدی علنی از گمرک حیرتان نتوانسته اند حداقل ۴۰ هزار دالر معادل ۳ میلیون افغانی را هضم کنند در حالیکه زیر دسته های او “آقای غنی” در ارگ ریاست جمهوری از کد ۹۱ صدها میلیون افغانی را به نام های مختلف مثل شیر حیف و میل کردند و کسی هم از آنان سوال نکرد.

سلب صلاحیت دو عضو مجلس سنا و دادن مدال به مقامات امنیتی بلخ این را می رساند که کارمندان حکومتی نباید به پول های کم نام خود را بد کنند! واقعا خیلی زجرآور است در این کشور کماکان آنهایی که دست شان به کاسه حکومت رسیده یکی از دیگر تقلید کرده و کمر نامردانگی را برای حیف و میل بیت المال و پول های مردم بی بضاعت، بسته اند.

فساد گسترده اداری چنان در رگ های کارمندان بلند حکومتی دویده است که همه دزدان مسلح قانونی بر علیه مردم عامه شده اند از رئیس جمهور گرفته تا وزیر، مدیر، وکیل، وکلای گذر، شهرداری و….. همه برای پر کردن جیب شان آستین بر زده اند و گویا در این کشور آدم صادق و با وجدان خیلی کم است.

محمد انور باشلیق، محمد عظیم قویاش و لیاقت الله بابه کر خیل سه تن از سناتوران از مرکز جهت نظارت بالای ادارات دولتی در ولایت های بلخ جوزجان و فاریاب توظیف شده بودند اما با ۴۰ هزار دالر رشوه از حیرتان باز داشت شدند.

این هم از نمایندگان مجلس، فکر کنید همه بی وجدان شده و دیگر وجدانی در این کشور وجود ندارد و همه در دلش پر کردن جیب خود هستند، براساس گزارشها از میان ۲۴۸ نماینده در مجلس نمایندگان ۲۰۰ تن از آنان در جلسات حضور ندارند و همه دنبال تجارت خود در داخل و خارج هستند. جدیدا رحمان رحمانی رئیس مجلس با تلاش چند وکیل دیگر تصمیم گرفته آن عده از نماینده های که در جلسات عمومی مجلس حاضر نمی شوند و غیرحاضری دارند معاش آنان را قطع کنند.عجب کشوری داریم کشوری که صاحبان آن واقعا درد و وجدان انسانی ندارند، نمونه اش همین وکلای پارلمان است که با پول به بهانه نمایندگی از مردم عامه وارد خانه ملت/ پارلمان شده اما از امتیازات بیت المال استفاده کرده و با بهترین موتر های فیشنی مدل روز و زره با معاش ماهانه ۲۵۰ هزار افغانی خوشگذرانی کرده و برای چندین نسل خود دارایی های عامه را غارت می کنند. غریب غریب است و جز خدای بزرگ چیزی ندارند، یکی از سیری میکفه و دیگری از گشنگی؛ خیرات جامعه بین الملل خرچ دسترخوان ارگ نشینان می شود، کمک بنام غریب گرفته می شود به کام کاخ نشینان ریخته میشه، مردم عامه افعاستان هیزومی شده برای گرم کردن خائنین و بس.خدا خودش رحم کنه و بیخ و بنیاد فساد پیشه ها و کاخ نشینان بی وجدان را بکند، امین یا رب العالمین.

فرهاد موسوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.