• انتشار: ۲۴ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۴۴
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29831
پرینت
در اجتماع مردم پروان

اشرف غنی خواستار حضور گستردۀ مردم پای صندوق‌های رأی شد

اشرف غنی: تغییر در اوضاع کنونی کشور وابسته به اشتراک گستردۀ مردم در انتخابات‌های پیش‌رو است.

به گزراش رها، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور شامگاه دوشنبه ۲۳ میزان با اقشار مختلف مردم پروان در شهر چاریکار دیدار کرد.
وبسایت دفتر ریاست جمهوری که خبرهای مربوط به فعالیت های رئیس جمهور را به نشر می رساند نوشته است:
در این دیدار، ابتدا جنرال فضل‌الدین عیار والی پروان به رئیس‌جمهور و هیأت همراهش خوش آمد گفت و از توجه وی به خاطر آغاز کار بازسازی قصر جبل السراج، تشکرکرد و پیشنهادات خویش را در مورد اعمار بندهای آب‌گردان، ساخت لین دوم شاهراه کابل- پروان و سرک بای‌پاس چاریکار، مزرعه پرورش ماهی، ایجاد سردخانه ها، اعمار بلاک‌های رهایشی و جمنازیوم سرپوشیده ابراز نمود.
وی گفت که مردم ولایت پروان از پروسه ملی انتخابات ولسی جرگه پشتیبانی می کنند و زن و مرد این ولایت برای اشتراک در این پروسه، آماده اند.
سپس غلام بهاءالدین جیلانی رئیس شورای ولایتی پروان صحبت کرده، گفت که مردم ولایت پروان از تحکیم ثبات، آوردن صلح و حمایت از نظام همواره تلاش نموده اند و فرزندان شان در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور با افتخار می رزمند.
وی افزود که مردم ما آرزوی خدمت، پیشرفت، توسعه و بازسازی دارند و صلح، امنیت، پیشرفت و افغانستان سربلند و عاری از خشونت و عاری از مواد مخدر و تروریزم می خواهند.
رئیس جمهور غنی پس از شنیدن صحبت های آنان، گفت که فرزندان پروان اعم از افسر، بریدمل، سرباز و جنرال در سراسر کشور در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی از افغانستان حفاظت می کنند.

وی ضمن تشکر از مردم پروان و شورای شمالی به خاطر تحکیم ثبات و نظام، گفت که از قضاوت عادلانۀ مردم پروان و از اینکه نظریات نیک خود را شریک ساختند، تشکر می‌کنم.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که پروان ارادۀ ساختن افغانستان را دارد و تعهد به تحکیم ثبات نظام دارد و آیندۀ خود را در نظام همه‌شمول می‌بیند.
رئیس جمهور غنی گفت که پیام پروان، پیام وصل است نه فصل، از تفرقه به تنگ آمده و اتحاد و اتفاق می خواهد.
رئیس جمهور در خصوص پیشنهادات مردم ولایت پروان گفت که این پیشنهادات بررسی و طبقه بندی می گردد و در مدت دو ماه، تعهدات خود را اعلام خواهیم کرد.

محمد اشرف غنی گفت که کار اعمار یک لیلیه در دانشگاه پروان از طرف واحد عملیاتی ریاست‌جمهوری آغاز می‌گردد. وی افزود که وضعیت ترافیک در پروان، مدیریت کامل می خواهد و در این خصوص طرح واضح از وزارت امور داخله می خواهم.

رئیس جمهور، انتخابات ولسی جرگه و ریاست جمهوری را مهم خواند و خواهان حمایت دوامدار مردم از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گردید.
رئیس جمورگفت که تغییر در اوضاع کنونی کشور وابسته به اشتراک گستردۀ مردم در انتخابات‌های پیش‌رو است به همین دلیل مردم باید به طور گسترده در انتخابات شرکت کنند.
اشرف غنی تأکید کرد که جنگ از سوی عالمان دینی جهان اسلام در چندین نشست حرام اعلام شده است و حالا نیاز است که افغانستان از حالت دفاعی در برابر تروزیزم جهانی بیرون شود و حالت تهاجمی بگیرد: «مشروعیت دینی جنگ علیه دولت از برکت علمای کرام ما و از فعالیت‌های این‌ها در اندونیزیا، در عربستان سعودی، در حرمین شریفین ختم شد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.