• انتشار: 11 فوریه 2019
  • ساعت: 18:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32164
پرینت

اشرف غنی خواستار برگزاری لویه جرگه شد

محمد اشرف غنی به عمر داود زی رئیس دارالانشای شورای عالی صلح دستور داده است تا زمینه برگزاری لویه جرکه را فراهم کند.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور شامگاه امروز دوشنبه(۲۲ دلو) در یک نشست مشورتی صلح در کابل، به عمر داوودزی، رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح دستور داد تا زمینه برگزاری لویه جرگه را به خاطر مشورت با مردم در مورد صلح، در آخر ماه حوت سال جاری فراهم کند.

رئیس جمهور افزود: در ماه حمل سال آینده خورشیدی در سومین نشست پروسه کابل، در مورد تدابیر بعد از برقراری صلح در افغانستان صحبت خواهیم کرد.

وی در ادامه تصریح کرد که اجماع مردم افغانستان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور وجود دارد.

به گفته رئیس‌جمهور، کمسیون‌های فعلی انتخاباتی خواست‌های مردم را برآورده نکرده و تعدیل واضحی در قانون انتخابات خواهد آمد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: “رئیس جمهور افغانستان در انتخابات دخالت نمی‌کند، نکرده و کسانی که دخالت می‌کنند، به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

اشرف غنی بار دیگر تأکید کرد: “هرکس پرچم افغانستان را نمی‌پذیرد و سلاح برمی‌دارد، در حالت دشمنی است. ما اکنون می‌خواهیم این (دشمنی) را به دوستی تبدیل کنیم. تا زمانی‌که آنان حمله کنند، بر بنیاد حکم خداوند دفاع می‌کنیم، اما ما خواهان تداوم خون‌ریزی نیستیم.

این در حالیست که رئیس جمهور دیروز در ولایت ننگرهار گفته بود حاضر است برای طالبان درکابل دفتر بدهدد و از آنها محافظت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.