• انتشار: 8 مارس 2018
  • ساعت: 13:23
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26866
پرینت

اشرف غنی: برای هر شهر پلان امنیتی مشخصی باید در نظر گرفته شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور می گوید که دشمن توان جنگ رو در رو با نیروهای امنیتی را ندارد، از این رو باید برای هر شهر پلان امنیتی مشخصی در نظر گرفته شود.

دفتر ریاست جمهوری در خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشته است که محمد اشرف غنی در دیدار با فرماندهان قول اردوی های کشور گفت که دشمن توان جنگ رو در رو با نیروهای امنیتی در میدان نبرد را ندارد، و از این رو باید برای هر شهر پلان امنیتی مشخصی در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که فرماندهان قول اردوهای کشور به منظور اشتراک در کنفرانس «عملیات نصرت ۹۷» به کابل آمده اند.

دفتر مطبوعاتی رئیس جمهور نگاشته است که آقای غنی در دیدار با آنان ضمن قدردانی از ایستادگی شان در مقابل دشمنان افغانستان، گفت: «ایستادگی و قربانی شما بقای افغانستان را تضمین کرده و موجب اعتماد مردم و جامعه بین المللی شده است.»

رئیس جمهور افزود: «شما اجماع ملی را در بارۀ قوای مسلکی و ملی ایجاد کرده اید و اکنون تمرکز ما روی اصلاحات ارگان های امنیتی و دفاعی کشور است.»

وی همچنین با اشاره به پروژه تاپی در غرب کشور گفت که امنیت پروژه های انکشافی باید تامین گردد، زیرا زندگی و رفاه مردم به تطبیق و انکشاف این پروژه ها بستگی دارد.

رئیس جمهور از مسئولین سکتور امنیتی و دفاعی کشور خواست تا درس های گرفته شده از عملیات خالد را در عملیات نصرت تطبیق نمایند.

محمد اشرف غنی بر احداث تحکیمات اساسی برای قرارگاه ها و جزوتام های نظامی تاکید کرده، گفت که باید نقاط آسیب پذیر شناسایی و در تحکیمات اساسی آن اقدام شود.

همچنین رئیس جمهور بر اهمیت شهرها تاکید کرده، گفت: «دشمن توان جنگ رو در رو با نیروهای امنیتی و دفاعی ما را ندارد و ما باید برای هر شهر پلان امنیتی مشخص را روی دست گیریم.»

رئیس جمهور بر امنیت انتخابات های پارلمانی و ریاست جمهوری تاکید نموده، افزود که تامین امنیت انتخابات ها باید جز پلان های امنیتی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.