• انتشار: ۳ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۰۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19090
پرینت

اشرف غنی با هیاتی از سناتوران آمریکایی دیدار کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور ظهر امروز با هیاتی از سناتوران امریکایی دیدار و در خصوص مسایل مختلفی به شمول وضعیت امنیتی به گفتگو پرداختند.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه ای امروز (سه شنبه) نوشته است محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور ظهر امروز در ارگ ریاست جمهوری با شماری از سناتوران آمریکایی دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار در خصوص مسایل مختلفی به شمول وضعیت امنیتی، اقتصاد، سرمایه گذاری و معارف گفتگو و تبادل نظر کردند.

آقای غنی همچنین در این دیدار از حمایت سناتوران آمریکایی و همکاری های دولت ایالات متحده آمریکا در بخش های مختلف با افغانستان قدردانی کرد.

هیات سناتوران آمریکایی نیز که برای چندمین بار به افغانستان آمده اند در این دیدار گفتند “در این سفر شاهد پیشرفت های خوب افغانستان در عرصه های مختلف هستیم و اقدامات انجام شده دولت افغانستان در همه بخش ها قابل ستایش است.”

در این دیدار داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی، محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری، نادر نادری مشاور ارشد رئیس جمهور، فرخنده زهرا نادری مشاور رئیس جمهوری در امور ملل متحد و عبدالسلام رحیمی رئیس اداره امور نیز حضور داشتند.

این دیدار در حالی انجام می شود که پیش تر جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا نیز قرار بود اولین سفرش را به عنوان وزیر دفاع ایالات متحده به افغانستان داشته باشد، اما به خاطر شرایط بد جوی این سفرش را به تعویق انداخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.