سیاستِتیتر یک

اشرف غنی با معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد/ اعزام سربازان بیشتر بررسی می شود

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری نوشته است که در این دیدار، آقای غنی و معاون رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا روی گسترش همکاری ها در عرصه های امنیتی و اقتصادی، مسایل منطقه و موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.

آقای پنس گفت: “افغانستان براى ما از اهمیت خاصی برخورداراست و ایالات متحده آمریکا به حمایت ها و همکاری های خود با مردم و دولت افغانستان ادامه میدهد.”

وی همچنین از قربانى ها و شهامت نیروهاى امنیتی و دفاعی افغانستان نیز به نیکی یاد کرد.

در مقابل، رئیس جمهوری کشور نیز از کمک و همکارى های ایالات متحده آمریکا در بخش های مختلف با افغانستان و همچنین از فداکارى نیروهاى آمریکایى در افغانستان قدردانى کرد.

خبرنامه ارگ می افزاید که هر دو طرف در مورد وضعیت امنیتى، چالش هاى عمده ناشى از تروریزم منطقه ای و بین المللى، خطرات فعلى و دراز مدت تروریزم و حامیان منطقه اى آنها به شمول حمایت های دولتى از تروریزم صحبت کردند.

همچنین طرفین در خصوص پلان بخش امنیتى چهار ساله افغانستان و آمادگی ها برای برگزاری انتخابات آینده کشور گفتگو کردند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در خصوص افزایش نیروهاى آموزشى آمریکا برای افغانستان گفت که ارزیابی های کشورش دراین زمینه جریان دارد.

محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد که “جنگ افغانستان جنگ داخلی نیست، بلکه این کشور در خط نخست امنیت جهانی و مبارزه با تروریزم قرار دارد.”

وی علاوه کرد که افغانستان همه ظرفیت هاى لازم برای مبارزه با تروریزم را در منطقه در اختیار دارد و با افزایش خطر تروریزم منطقه اى و بین المللى میتواند از طریق همکارى ها میان دو کشور در این عرصه به گونه مؤثر عمل نماید.

رئیس جمهوری کشور همچنین در مورد افزایش ظرفیت های نیروی هوایی افغانستان صحبت کرد و گفت که در این زمینه ضرورت به تجهیز و تقویت بیشتر این قوا وجود دارد.

آقای غنی در پایان این دیدار از معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا دعوت نمود، تا در فرصت مناسب از افغانستان دیدار کند. در مقابل آقای پنس  نیز ابراز امیدواری نمود تا رئیس جمهور را در ایالات متحده آمریکا ملاقات کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا