• انتشار: 31 اکتبر 2017
  • ساعت: 20:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25353
پرینت

اشرف غنی با مشاور امنیت ملی روسیه دیدار کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور قبل از ظهر امروز با «نیکولای پتروشف» مشاور امنیت ملی فدراتیف روسیه که در راس یک هیات عالی رتبۀ آن کشور به کابل آمده بود، دیدار کرد.

در این دیدار، هر دو جانب در رابطه به تقویت هرچه بیشتر مناسبات افغانستان و روسیه، تهدید تروریزم و مبارزه با آن، همکاری های منطقه ای، اقتصادی، ترانزیتی و سایر مسایل بحث و تبادل نظر کردند.

مشاور امنیت ملی فدراتیف روسیه بخاطر حملات اخیر تروریستی در کشور به مردم و حکومت افغانستان ابراز تسلیت نمود و ضمن تشکر از مهمان نوازی حکومت افغانستان،  از سفرش به کابل ابراز خرسندی کرد.

وی افزود که هدف سفرش به کابل، دیدار با مقامات مختلف دولت افغانستان و بحث و گفتگو با آنان بخاطر گسترش مناسبات روسیه در عرصه های مختلف با افغانستان است.

آقای غنی گفت که حکومت افغانستان به شمول روسیه با تمام کشورها بخاطر مناسبات حسنه، گام های عملی برداشته و برای مذاکرات و روابط خوب در عرصه های مختلف با کشورهای منطقه، اقدامات صورت گرفته است.

مشاور امنیت ملی روسیه نیز گفت که روسیه خواهان افغانستان باثبات بوده و آمادۀ هر نوع همکاری در زمینه مبارزه با تروریزم با افغانستان می باشد.

وی افزود “ما خواهان گسترش هرچه بیشتر مناسبات خوب و همکاری های اقتصادی با افغانستان می باشیم که برای تامین امنیت، مفید خواهد بود.”

رئیس جمهوری کشور نیز با ابراز تشکر از مشاوره امنیت ملی روسیه، گفت: “افغانستان از همکاری ها در بخش های مختلف بخصوص در زمینه های همکاری های دو جانبه اقتصادی و ترانزیتی استقبال می کند و در این خصوص نقش شما را ارزنده می داند.”

وی افزود: “امیدوارم که سفر شما به افغانستان منتج به گسترش روابط میان دو کشور در عرصه های مختلف گردد.”

آقای غنی تصریح کرد “هدف ما تقویت روابط دو و چند جانبه میان افغانستان و روسیه می باشد که این روابط به اساس منافع مشترک استوار است و افغانستان و روسیه برعلیه خطرات مشترک مبارزه می کنند”.

محمد اشرف غنی افزود که افغانستان باثبات و مترقی به نفع کشورهای منطقه است و ما می خواهیم که اجماع ایجاد شده در راستای همکاری اقتصادی، توسعه تجارت و بخش های دیگر، تقویت مزید یابد.

وی افزود که افغانستان روابط قوی و مستحکم را با کشورهای منطقه در راستای مبارزه با تروریزم و همکاری های اقتصادی و ترانزیتی ایجاد کرده است.

وی افزود تروریزم نه تنها برای افغانستان، بلکه برای منطقه و جهان یک تهدید میان مدت است، بناً بخاطر مبارزه مشترک و جدی با این پدیدۀ شوم، ضرورت به استراتیژی واحد و بدون تفکیک می باشد.

رئیس جمهور اضافه کرد که شریک ساختن تجارب و معلومات روسیه در راستای مبارزه با تروریزم بخصوص مبارزه با گروه هایی که افغانستان و منطقه را تهدید می کنند، ارزشمند است.

او همچنین علاوه کرد: “افغانستان در خط مقدم مبارزه با تروریزم قرار دارد و نیروهای امنیتی و دفاعی ما با شجاعت و قهرمانی این مبارزه را به پیش می برند.”

وی افزود “نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مقایسه به گذشته توانمند شده اند و نیروهای هوایی ما سه برابر افزایش یافته و ما می خواهیم پدیده شوم تروریزم را نابود سازیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.