• انتشار: 10 سپتامبر 2015
  • ساعت: 19:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 2473
پرینت

اسناد اقامتی مهاجران افغانی در پاکستان تمدید می شوند

ایندیرکا راتوات، نماینده کمیسیریای عالی سازمان ملل برای مهاجرت می گوید که دولت پاکستان توافق کرده است تا اسناد اقامتی مهاجران افغانی را تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی تمدید کند.

در نشست سه جانبه ای که چندی پیش میان مقامات افغانستان و پاکستان و سازمان ملل متحد در کابل برگزار شد، مقامات پاکستانی پیشنهاد کرده بودند تا اسناد اقامتی مهاجران افغانی مقیم در پاکستان تا پایان سال ۲۰۱۷ تمدید شود.

در این نشست گفته شد که تمامی تلاش ها صورت خواهد گرفت تا هیچ گونه خللی در ثبت نام مهاجران صورت نگیرد و این روند کاملا مطابق با سیاست های پاکستان برای عودت دادن مهاجران به صورت داوطلبانه باشد.

راتوات در این نشست به رسانه ها گفت که بیش از ۲۹۰ هزار مهاجر افغانی در شهرها و روستاهای ایالت بلوچستان زندگی می کنند که ثبت نام شده اند.

همچنین راتوات در خصوص برخی اتهامات و شایعات مبنی بر دخالت مهاجران افغانی در فعالیت های تروریستی گفت، متهم کردن این مهاجران به این گونه فعالیت ها منصفانه نیست.

این نماینده سازمان ملل گفت “اکثر مهاجرانی که در اینجا زندگی می کنند در راستای توسعه منطقه فعالیت های بسیار چشمگیری دارند، و سزاوار است مهربان تر برخورد شوند. ”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.