• انتشار: 30 اکتبر 2017
  • ساعت: 14:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25303
پرینت

اسلام آباد خواستار کوتاه شدن نقش هند در افغانستان شد

اسلام آباد با ادعای این که هند با استفاده از خاک افغانستان مصروف فعالیت های خرابکارانه است، از واشنگتن خواسته تا نقش این کشور را در افغانستان کوتاه سازد.  

دیلی تایمز از قول مقامات پاکستانی نوشته است که در گفتگوها میان مقامات پاکستانی و آمریکایی، اسلام آباد از واشنگتن خواسته تا نقش هند را در افغانستان کوتاه کند، زیرا این کشور در کنار پاکستان و با استفاده از خاک افغانستان مصروف فعالیت های خرابکارانه است.

واشنگتن اما در پاسخ به درخواست مقامات پاکستانی گفته است که هند تنها در بخش های توسعه اقتصادی افغانستان نقش دارد.

این مقامات افزوده اند که ریکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا همچنین تلاش کرده تا سران نظامی و غیرنظامی پاکستان را قانع کند که درخواست آمریکا از هند برای ایفای نقش در افغانستان تنها به فعالیت های اقتصادی محدود می گردد.

مقامات پاکستانی در گفتگو با روزنامه اما گفتند: “ما از آمریکا خواستیم تا نقش هند را در افغانستان کوتاه کند. معتقدیم که اقدام آمریکا برای تقویت نقش استراتژیک هند در افغانستان با هدف مقابله با چین صورت می گیرد. پیوند آمریکا-هند-افغانستان با هدف مقابله با چین صورت گرفته است.”

لازم به ذکر است که ریکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته به پاکستان سفر کرد و پیام دونالد ترامپ را به پاکستان منتقل کرد.

دونالد ترامپ با اعلام استراتژی جدیدش برای جنوب آسیا موضعی سرسختانه علیه پاکستان گرفت و گفت که پاکستان باید علیه گروه های تروریستی که در خاک این کشور پناهگاه دارند، اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.