• انتشار: 10 جولای 2016
  • ساعت: 14:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 10752
پرینت

اسلام آباد به اظهارات غنی در نشست ورسا واکنش نشان داد

اسلام آباد به اظهارات محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در نشست ورسا مبنی بر اینکه پاکستان تروریستان را به تروریستان خوب و بد متمایز می کند از خود واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای نوشت از آنجایی که ما منافع واقعی خود را در صلح و ثبات افغانستان می بینیم، به تلاشهایمان به آوردن صلح در افغانستان ادامه می دهیم.

بیانیه وزارت خارجه پاکستان می افزاید اما جای تاسف دارد که مقامات افغانستان همچنان بیانیه هایی خصمانه علیه پاکستان صادر می کنند و پاکستان را مقصر و مسبب تمامی ناکامی ها در افغانستان می دانند.

لازم به ذکر است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در جریان نشست سران ناتو در ورسا/ورشو لهستان گفت که پاکستان تروریستان را به تروریستان خوب و بد متمایز می کند.

آقای غنی گفت “ابتکارات منطقه ای ما با همسایگان در حال ثمره دادن است. تنها مسئله پاکستان است که باوجود داشتن تعهداتی مشخص در چارچوب پروسه صلح گروه همکاری های چهارجانبه، برخورد تبعیض آمیز آنها با تروریستان مبنی بر وجود تروریست خوب و تروریست بد همچنان از سوی انها عملی می شود و این خطرناک است”

رئیس جمهور افزود “مشکل اصلی میان همسایگان ما نبود قوانینی توافق شده در این میان است. به همین منظور به دنبال حمایت منطقه ای و جهانی هستیم تا بتوانیم این قوانین را ایجاد کنیم.”

لازم به ذکر است که مقامات افغانستان مدتهاست پاکستان را متهم به حمایت از تروریستان می کند و می گویند از خاک پاکستان علیه افغانستان سوء استفاده می شود.

مقامات افغانستان می گویند که شورای رهبری طالبان و حلقه رهبری شبکه تروریستی حقانی هر دو در پاکستان اقامت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *