• انتشار: 22 مارس 2018
  • ساعت: 14:16
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 27301
پرینت

اسحاق رهگذر و جنرال سامع به عنوان والی و فرمانده پولیس بلخ معرفی می شوند

پس از تقریبا سه ماه کش و قوس های فراوان میان عطا محمد نور رئیس اجرایی جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری، سرانجام دو طرف از توافق با یکدیگر خبر می دهند.

گرچه طی این مدت هر از گاهی خبرهایی از منابع نامعلوم از سوی ارگ منتشر می گردید که توافقات پنهانی میان دو طرف حاصل شده است، اما هر بار آن گفته ها و گزارش ها از سوی آقای عطا محمد نور به تندی رد می شدند.

در آخرین مورد، منابعی از ارگ اعلام کرده بودند که محمد اسحاق رهگذر به عنوان والی بلخ معرفی شده و توافق نیز حاصل گردیده است.

اما آقای عطا محمد نور با واکنش تند اعلام کرد که هیچ توافق پیدا و پنهانی وجود ندارد و هر توافقی که صورت بگیرد به مردم اطلاع داده می شود.

تا اینکه سرانجام، روز گذشته (چهارشنبه) و همزمان با آغاز سال جدید خورشیدی، استاد عطا نور در مراسم جهنده بالا به منظور تجلیل از جشن نوروز اعلام کرد که توافق میان وی و ارگ صورت گرفته و طی روزهای آینده نهایی شده و به مردم اعلام می گردد.

دفتر مطبوعاتی والی بلخ امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که «محمد اسحاق رهگذر» به عنوان والی جدید ولایت بلخ و جنرال «اکرم سامع» به عنوان فرمانده پولیس ولایت بلخ امروز به مردم و رسانه ها معرفی می گردند.

آقای منیرفرهاد مدیرمسئول بخش مطبوعاتی والی بلخ از رسانه ها خواسته تا ساعت یک بعدازظهر امروز برای معرفی والی جدید این ولایت در تالار همایش های نور شهر مزارشریف حاضر شوند.

همچنین گفته می شود براساس توافقاتی که میان جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری صورت گرفته، «میرویس بلخی» به عنوان وزیر معارف معرفی و «محمد فرهاد عظیمی» به حیث سفیر افغانستان در جمهوری قزاقستان تعیین می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.