• انتشار: 11 می 2021
  • ساعت: 11:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57996
پرینت

استقبال خلیلزاد از آتش بس سه روزه از سوی طالبان/ مذاکرات صلح باید از سر گرفته شود

آقای خلیل‌زاد ضمن استقبال از آتش‌بس سه روزه در جریان روزهای عید فطر می‌گوید این آتش‌بس موقت کافی نیست و شهروندان افغانستان به آتش‌بس و ثبات دایمی نیاز دارند.

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان با استقبال از اعلام آتش‌بس سه روزه از سوی دولت و گروه طالبان خواستار از سرگیری گفت‌وگوهای صلح شده است.

آقای خلیل‌زاد بامداد امروز (سه‌شنبه، ۲۱ ثور) در برگۀ تویترش نوشت خشونت‌ها در هفته‌های پسین در افغانستان افزایش یافته و هزینۀ آن را شهروندان این کشور می‌پردازند.

آقای خلیل‌زاد ضمن استقبال از آتش‌بس سه روزه در جریان روزهای عید فطر می‌گوید این آتش‌بس موقت کافی نیست و شهروندان افغانستان به آتش‌بس و ثبات دایمی نیاز دارند.

زلمی خلیل‌زاد خاطرنشان می‌سازد دولت افغانستان و گروه طالبان باید هرچه زودتر گفت‌وگوهای صلح را از سر بگیرند و جهت یافتن یک راه حل سیاسی برای پایان جنگ و برقراری آتش‌بس دایمی در این کشور تلاش کنند.

نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان علاوه می‌کند که توافق سیاسی برای پایان جنگ و برقراری آتش‌بس دایمی خواستی است که مردم افغانستان مشتاقانه برای تحقق آن انتظار می‌کشند. او یادآور می‌شود که ایالات متحدۀ امریکا برای پیشرفت در روند صلح و دست‌یابی به ثبات دایمی در کنار مردم افغانستان قرار خواهد داشت.

این در حالی است که روز گذشته نخست طالبان و سپس دولت سه روز عید را آتش‌بس اعلام کردند. این آتش‌بس سه روزه از سوی طرف‌های سیاسی و شهروندان در کشور مورد استقبال قرار گرفته است، اما همۀ شهروندان و چهره‌های سیاسی این بار روی برقراری آتش‌بس درازمدت تأکید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.