کمک های جامعه جهانی

استرالیا ۴۰ میلیون دالر دیگر به افغانستان کمک کرد

وزارت خارجه استرالیا می گوید علاوه بر کمک ۱۰۰ میلیون دالری که هفته گذشته برای کمک به افغانستان در کنفرانس سازمان ملل تعهد کرده بود، ۴۰ میلیون دالر دیگر برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی در افغانستان کمک می کند.

«ماریس پین» وزیر خارجه استرالیا گفته است که کمک های بشردوستانه این کشور برای گروه های مختلف آسیب پذیر افغانستان به شمول زنان و کودکان، تامین نیازهای غذایی، خدمات صحی و رسیدگی به خشونت های جنسیتی و سرپناه به مصرف خواهد رسید.

وی همچنین گفت: «فروپاشی اقتصادی و نبود خدمات اساسی تاثیر درگیری ها در افغانستان را افزایش می دهد، افغانستانی که هم اکنون با بیماری کرونا و قحطی مداوم نیز مواجه است.»

وزیر خارجه استرالیا علاوه کرد: «افغان ها در ۳۴ ولایت کشور با سطحی بالا از نا امنی غذایی روبرو هستند. بیش از نیمی از جمعیت کودکان زیر پنج سال نیز با خطر سوء تغذیه حاد مواجه می باشند.»

لازم به ذکر است که سازمان ملل متحد هفته گذشته میزبان یک نشست مجازی برای جمع آوری کمک های بشردوستانه برای افغانستان به میزان ۴٫۴ میلیارد دالر بود. اما کشورهای کمک کننده در این نشست تنها متعهد به پرداخت ۲٫۴ میلیارد دالر کمک شدند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا