• انتشار: 29 می 2017
  • ساعت: 15:51
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 21162
پرینت

استرالیا ۳۰ سرباز دیگر به افغانستان می فرستد

وزارت دفاع استرالیا اعلام کرده است که ۳۰ سرباز دیگر جهت آموزش نیروی مسلح افغان، به این کشور می فرستد. با افزایش این سربازان، تعداد سربازان استرالیایی به ۳۰۰ تن می رسد.

مرایس پین وزیر دفاع آسترالیا در کانبرا به کمیته استماع سنای آسترالیا گفته است: «این تعداد اضافی منسوبان نیروی دفاعی، آسترالیا را قادر می گرداند که مشاوران بیشتری در دسترس داشته باشد تا ظرفیت های نیروی امنیتی افغانستان را به مثابه بخشی از ماموریت جاری ما برای آموزش دادن، مشورت دادن  و کمک کردن، در دراز مدت بیشتر انکشاف دهد».

چنانکه روزنامه های آسترالیا نخست گزارش داده اند، ظاهراً این اقدام به دنبال تقاضای هفته گذشته ناتو و همچنان دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا از آسترالیا، برای تهیه سربازان بیشتر جهت افزایش نیروی جنگی متحدین در افغانستان برای مقابله با ظهور مجدد طالبان صورت می گیرد.

انتظار می رود که ترامپ به زودی اعلام کند که  تا ۵۰۰۰ سرباز بیشتر به افغانستان برای جلوگیری از جای پا یافتن “دولت اسلامی” یا داعش فرستاده شود. در حال حاضر ایالات متحده امریکا ۸۴۰۰ سرباز در افغانستان دارد  که به طور چشمگیری کمتر  نسبت به اوج آن یعنی حضور ۱۰۰ هزار سرباز در سال ۲۰۱۰ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.