اجتماعیاقتصاد

استرالیا ۲ میلیون دالر به وزارت زراعت کمک می کند

این تفاهمنامه میان عبدالقدیر جواد معین مالی وزارت زراعت و مالکولم لیجت مسوول کمک‌های سفارت استرالیا در کابل، روز سه‌شنبه (۲۱ سنبله) در یک نشست خبری در کابل به امضا رسید.

آقای جواد در این نشست خبری گفت، این کمک مالی وزرات زراعت را قادر می‌سازد تا استراتیژی زراعت در مناطق خشک را که هشت ولایت شمال شامل( بلخ – سرپل – جوزجان – فاریاب – بغلان – سمنگان می‌باشد) را تحت پوشش قرار می‌دهد.

در خبرنامه وزارت زارعت آمده: “این استراتیژی به وزارت زراعت فرصت می‌دهد تا کشاورزان را در این ولایات یاری رساند. این پروژه طی دو سال در ولایات یاد شده تطبیق می گردد و در ضمن قرار است کمک های کشور استرالیا در بخش زراعت در ولایات دیگر کشور نیز گسترش یابد”.

خبرنامه افزوده، این کمک دولت استرالیا در بخش های ترویج، تحقیقات و انکشاف زراعت برای در مناطق خشک به مصرف خواهد رسید و همچنان برنامه‌های که برای دهقانان شیوه‌های مناسب زراعت را ارایه می‌کنند تطبیق خواهد شد.

این اولین بار است که کمک‌های کشور استرالیا برای افغانستان از طریق وزارت مالیه دولت افغانستان به وزارت زراعت داده می شود.

تطبیق استراتیژی زراعت در مناطق خشک بخش مهم و مورد توجه وزارت زارعت است و براساس بررسی‌های که صورت گرفته، ۲۰ میلیون دالر برای تطبیق آن نیاز اس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا