• انتشار: 11 آگوست 2016
  • ساعت: 10:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 12176
پرینت

استرالیا، هیئتی را برای تامین شفافیت و اوردن اصلاحات در نهادهای امنیتی به کشور می فرستد

وزارت دفاع استرالیا در نظر دارد به زودی یک هیئت برای تامین شفافیت و آوردن اصلاحات در نهادهای امنیتی و دفاعی به کشور بفرستد.

ماریسه هاینه، وزیر دفاع استرالیا عصر روز گذشته، (چهارشنبه) در دیدارش با رئیس جمهوری گفت که این هیئت بعد از بحث و گفت‎وگو برای نهادهای امنیتی و دفاعی برنامه ریزی می کند.

رئیس جمهور نیز با تأکید گفت، تجارب آسترالیا را در زمینۀ آوردن اصلاحات و تأمین شفافیت در سکتور امنیتی به خصوص در وزارت‌های دفاع و امور داخله مؤثر دانست، و خواهان همکاری شد.

آقای غنی همچنان علاوه کرد، افغانستان سیاست خارجی‌اش را بر اساس منافع ملی، منطقوی، و فضای اعتماد عیار می‌سازد. وی افزود که فضای اعتماد و بستر مشترک اقتصادی میان کشورها می‌تواند، صلح و ثبات را در منطقه تأمین کند.

وزیر دفاع آسترالیا در خصوص تداوم همکاری‌ها گفت: کشورش برای کمک به افغانستان و توسعه اقتصادی این کشور متعهد است.

ماریسه هاینه گفت، ۲۷۰ تن از نیروهای نظامی آسترالیا که در افغانستان مشغول آموزش و ارتقاء ظرفیت نیروهای امنیتی و دفاعی افغان هستند، پس از سال ۲۰۱۶ نیز به این کشور باقی می‌مانند.

وزیر دفاع آسترالیا افزود، کشورش در چوکات مأموریت حمایت قاطع، تا سال ۲۰۲۰ به کمک‌های مالی‌اش به منظور تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی ودفاعی افغانستان، ادامه می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد که نسبت به سال گذشته ما شاهد افزایش توانایی، ظرفیت و مؤثریت نیروهای امنیتی ودفاعی افغانستان می باشم، که این نشان‌دهندۀ رهبری قوی نظامی و سیاسی افغانستان است.

رئیس جمهور غنی، تروریزم را تهدید مشترک برای امنیت منطقه و جهان دانست، و بخاطر از بین بردن آن بر تطبیق پلان میان مدت و مبارزه مشترک تأکید کرد.

وی گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بخاطر تأمین صلح و ثبات در منطقه و جهان بدون تفکیک علیه گروه‌های تروریستی مبارزه می‌کنند، و خواست ما از دیگران نیز این است که بدون فرق گذاشتن خوب و بد میان تروریستان، علیه آنان قوه استعمال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.