• انتشار: 3 نوامبر 2020
  • ساعت: 15:20
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50336
پرینت

استانکزی: طالبان نمی تواند خود را از حمله به دانشگاه کابل برائت دهد

رییس هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان خاطرنشان ساخت طالبان اگر به توقف کشتار بی‌رحمانۀ مردم افغانستان متعهد هستند، باید فوراً آتش‌بس اعلام کنند.

محمد معصوم استانکزی، رییس هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان گفت طالبان نمی‌توانند خود را از حملۀ مرگ‌بار بر دانشگاه کابل برائت بدهند.

آقای استانکزی امروز (سه‌شنبه، سیزدهم عقرب) در برگۀ توییترش نوشت منبع اصلی حمله‌های تروریستی در کشور یکی است، اما شاخه‌های متفاوتی دارد. او حملۀ روز گذشته بر دانشگاه کابل را «بُزدلانه» توصیف کرد و افزود این گروه نمی‌توانند خود را از این حمله برائت بدهند.

آقای استانکزی تأکید کرد: «هیچ کسی نمی‌تواند خود را از این قتل و وحشت تبرئه کند.»

رییس هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان خاطرنشان ساخت طالبان اگر به توقف کشتار بی‌رحمانۀ مردم افغانستان متعهد هستند، باید فوراً آتش‌بس اعلام کنند.

این در حالی است که روز گذشته سه مهاجم مسلح بر دانشگاه کابل حمله کردند. در این حمله دست‌کم ۲۲ تن جان باخته و ۲۴ تن دیگر زخمی شدند. بیش‌ترین قربانیان این رویداد را دانشجویان تشکیل می‌دهند. طالبان اعلام کردند آنان در این حمله دست ندارد. شاخۀ خراسان گروه داعش با نشر تصاویری از محل رویداد، مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته‌ است.

اما معاون نخست ریاست جمهوری کشور گفت این حمله با حمله‌های شبکۀ حقانی، زیر شاخۀ گروه طالبان شباهت کامل دارد و اسناد کافی که در اختیار نیروهای امنیتی قرار گرفته نشان می‌دهد جنگ‌جویان گروه طالبان این حمله را انجام داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.