• انتشار: 9 نوامبر 2019
  • ساعت: 15:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39386
پرینت

استاف کالج با آکادمی پولیس ادغام می شود

این دانشگاه، به منظور ارتقاء سطح دانش مسلکی افسران و ساتنمنان قوای پولیس در سطوح تکتیکی، اوپراتیفی و استراتیژیک طرح‌ریزی، ایجاد و به فعالیت آغاز نموده و هدف اساسی آن، حصول تحصیلات عالی (دوره لیسانس، ماستری و ارتقای ظرفیت اکادمیک) برای افسران و ساتنمنان پولیس می باشد.

 وزارت امور داخله استاف کالج یا دانشکده داخل خدمت پولیس که به حمایت مالی دولت شاهی انگلیس ایجاد شده را با اکادمی پولیس ادغام کرده است.

بر اساس برخی اسناد که به رسانه ها رسیده معینیت امور تعلیمات و پرسونل وزارت داخله طی مکتوب شماره ۹۲۰ مورخ ۶/۸/۱۳۹۸ به قوماندانی عمومی اکادمی پولیس هدایت داده تا با توظیف یک هیات در قسمت انتقال استاف کالج به اکادمی پولیس، به اجراآت عملی متوصل شود.

قوماندانی تحصیلات عالی رهبری پولیس ملی (استاف کالج) بر اساس طرح استراتیژیک پولیس اتحادیه اروپا و به امر تشکیلاتی ۰۲۸ مورخ ۹/۳/ ۱۳۸۹ مقام محترم وزارت امور داخله توسط کشور شاهی انگلستان با هزینه ۹ میلیون ۵۰۰ هزار یورو ایجاد شده است.

این دانشگاه، برای ارتقاء سطح دانش مسلکی افسران و ساتنمنان قوای پولیس در سطوح تکتیکی، اوپراتیفی و استراتیژیک طرح‌ریزی، ایجاد و به فعالیت آغاز نموده و هدف اساسی آن، حصول تحصیلات عالی (دوره لیسانس، ماستری و ارتقای ظرفیت اکادمیک) برای افسران و ساتنمنان پولیس می باشد.

دانشجویان پولیس به شکل داخل خدمت در این دانشگاه درس می‌خوانند. اما؛ ادغام دانشگاه شبانه ارتقای ظرفیت پولیس با اکادمی پولیس با انتقادات دانشجویان و استادان این دانشکده مواجه شده است.

دو تن از دانشجویان این دانشگاه که از ذکر نام خود در گزارش خود داری کردند به خبرگزاری جمهور گفتند این تصمیم وزارت داخله مشکلات زیادی را برای دانشجویان و اساتید این دانشگاه ایجاد کرده است.

به گفته آنان، امکاناتی که کشور شاهی انگلستان در اختیار این دانشگاه قرار داده در اکادمی پولیس وجود ندارد و نیز احتمال آن وجود دارد که کشور انگلیس در نتیجه این اقدام وزارت داخله، کمک‌هایی که برای استاف کالج تعهد کرده را متوقف کند.

این دانشجویان تاکید کردند ارگ ریاست جمهوری و مقام وزارت امور داخله نیز با ادغام استاف کالج با اکادمی پولیس موافق نیستند؛ اما معین امور تعلیمات و پرسونل وزارت داخله (عبدالجبار پردلی) بر ادغام این نهاد علمی تاکید دارد.

بر اساس مکتوب شماره ۵۴۹، ریاست تشکیلات وزارت داخله گفته کار تنظیم امور تشکیلاتی ۱۳۹۸ توسط هیات موظف ریاست جمهوری تکمیل شده و تمامی ادارات مربوط این وزارت از تقدیم پیشنهادات و تقاضاها در مورد تغییرات تشکیلاتی در چوکات تشکیل خویش الی ربع دوم سال ۱۳۹۹ خود داری کنند.

همچنین، در پیوند به این مساله، کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان نیز به تاریخ ۱۲/۸/۱۳۹۸ معین اداری، رییس حقوق وزارت امور داخله و قومندان دانشکده داخل خدمت و برخی استادان استاف کالج را استجواب کرده‌ بود؛ اما معین اداری و رییس حقوق وزارت داخله جهت پاسخگویی در مورد ادغام استاف کالج با اکادمی پولیس در این کمیسیون حاضر نشده‌اند.

دانشجویان استاف کالج ادغام این نهاد علمی با اکادمی پولیس را غیر قانونی خوانده و می‌گویند که معین تعلیمات وزارت داخله به گونه خودسرانه به ادغام استاف کالج با اکادمی پولیس تاکید دارد.

فرماندهی تحصیلات عالی رهبری پولیس (استاف کالج) از آغاز فعالیت تا اکنون جمعاً ۹۷۶۸ تن از منسوبین قطعات مختلف وزارت امور داخله را آموزش داده است.

هم اکنون نیز ده‌ها تن از منسوبان پولیس در بخش‌های ماستری، لیسانس داخل خدمت، ارتقای رتب سمونیاری و تکنالوژی معلوماتی، مدیریت و رهبریت استراتیژیک در این نهاد علمی پولیس مصروف آموزش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.