• انتشار: 10 فوریه 2019
  • ساعت: 12:04
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32099
پرینت

استاد محمد اکبری، سناتور شد

براساس اعلام منابع غیررسمی گفته می‌شود رئیس جمهور غنی طی حکمی استاد محمد اکبری، رهبر حزب حراست اسلامی افغانستان، را به عنوان سناتور انتصابی تعیین کرده‌ است.

استاد محمد اکبری از چهره‌های برجسته جهادی‌ست که در دوره‌های قبلی پارلمان به عنوان نماینده مردم بامیان در ولسی جرگه حضور داشت اما در انتخابات اخیر پارلمان موفق نشد آراء لازم برای ماندن در ولسی جرگه را به دست آورد.

به باور برخی از  کارشناسان امر، استاد اکبری جدای از فعالیت‌هایش در دوران جهاد در دو دهه‌ی اخیر شخصیتی میانه‌رو از خود بروز داده است.

این کارشناسان معتقدند در این روزها که بازار گفت‌وگوها با طالبان گرم گرم است و بسیاری از شخصیت‌های کنونی که به بهانه صلح با نمایندگان طالبان در گفت‌وگوی مسکو نشستند، نان چاشت خوردند و عکس یادگاری گرفتند، در زمان حمله طالبان از دست وحشی‌گری‌های این گروه متحجر آواره کوی و بیابان شده بودند، اما استاد اکبری توانست با نوعی تعامل با طالبان از کشتار جمعی هزاره‌ها در بامیان جلوگیری کند.

این همه در حالی‌ست که براساس شواهد موجود انتخابات اخیر ولسی جرگه مالامال از تقلب بود و آراء پاک از ناپاک هرگز جدا نگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.