• انتشار: 2 فوریه 2017
  • ساعت: 17:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 18327
پرینت

اسامه بن لادن فتوی خودارضایی برای اعضای القاعده داده بود

سازمان سیا می گوید اسامه بن لادن رهبر پیشین القاعده در فتوایی ویژه به اعضای این گروه در شمال آفریقا اجازه داده بود تا خودارضایی (استمناء) کنند.

به تازگی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یا (سیا) دوازده میلیون برگ سند طبقه بندی شده محرمانه متعلق به سال های ۱۹۴۷-۱۹۹۰ را پس از موافقت دادگستری آمریکا از رده طبقه بندی محرمانه خارج کرده است.

براساس یکی از این اسناد، اسامه بن لادن رهبر پیشین گروه القاعده به اعضای این گروه در شمال آفریقا در فتوایی اجازه داده بود تا خودارضایی کنند.

اسامه بن لادن در زمان حیاتش در نامه ای به رهبر این گروه در شمال آفریقا گفته بود: “این نامه مربوط به مشکل برادران است که در تجرد و بی زنی در آن منطقه بدلیل شرایط موجود که بر آنها تحمیل شده بسر می برند. من نامه ای به شیخ داکتر ایمن الظواهری نوشته ام و با او در این خصوص مشورت کرده ام. داکتر ایمن الظواهری نیز عقیده اش را نوشته است. همانطور که می بینیم، ما هیچ مخالفتی نداریم از اینکه به برادران بگوییم در این شرایط دشوار می توانند خود ارضایی (استمناء) کنند. اجداد ما این کار را برای جامعه نیز تاییده کرده اند. آنها به جوانان در شرایط دشوار خود ارضایی کنند. هیچ شکی نیست که برادران نیز هم اکنون در چنین شرایطی قرار دارند.”

اسامه بن لادن رهبر پیشین گروه تروریستی القاعده در یکم ماه می سال ۲۰۱۱ در شهر «ابت آباد» در ۵۰ کیلومتری شمال شهر اسلام آباد پاکستان توسط یک عملیات ویژه نیروهای آمریکایی کشته شد.

او پس از حملات یازدهم سپتامبر در آمریکا، تحت تحقیب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.