سیاستِتیتر یک

از نشست هواپیمای «کام ایر» به خاک آمریکا جلوگیری شد

«بایرن استرن» مدیر موسسه غیرانتفاعی «پروجکت داینامو» می گوید که مقام های گمرک و سرحدی آمریکا اجازه نشست به یک فروند هواپیمای شرکت هوایی «کام ایر» که از کابل پرواز کرده بود به داخل خاک آمریکا را نداده اند.

استرن به رویترز گفت همکاران او در موسسه پروجکت داینامو یک فروند هواپیمای شرکت خصوصی کام ایر افغانستان را اجاره کرده بودند تا ۱۱۷ نفر از شهروندان آمریکا و افغان های همکارشان را از کابل به آمریکا انتقال دهد.

این هواپیما پس از برخاست از کابل وارد میدان هوایی ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی شد که اما پس از آن مقام های گمرکی آمریکا اجازه ورود به این هواپیما به داخل خاک آمریکا را نداده اند.

یک مقام اداره گمرک آمریکا که خواسته نامش فاش نگردد اما از این موضوع اطلاعی نیز نداشته به رویترز می گوید معمولا پروسه تایید لیست مسافران حامل یک پرواز برای دولت آمریکا کمی زمانبر است.

بایرن استرن می گوید در این پرواز ۲۸ تبعه آمریکا، ۸۳ تبعه افغانستان دارنده گرین کارت آمریکا، و ۶ شهروند افغان که ویزای خاص مهاجرت داشتند سوار بر این هواپیما بودند.

وی پیش تر در هماهنگی با مقام های طالبان در کابل اجازه نشست این هواپیما را در فرودگاه کابل برای سوار کردن این افراد گرفته بود.

این گفته ها در حالی مطرح می گردد که پیش تر شبکه بلومبرگ در گزارشی عنوان کرده بود شرکت هوایی کام ایر دست کم ۱۵۵ تن از اقارب رئیس این شرکت را با نام خبرنگار و فعال مدنی از کابل به ابوظبی انتقال داده است.  

بیشتر بخوانید:

انتقال ۱۵۵ تن از اقارب رئیس شرکت کام ایر به ابوظبی با نام خبرنگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا