اجتماعی

از میلاد پیامبر اسلام در بدخشان گرامی داشت به عمل آمد

در این برنامه رییس شورای خبرنگاران، رییس شورای معلمان، علما، جوانان و ده ها باشنده بدخشان اشتراک نموده اند.

مولوی عبدالحلیم خدام رییس شورای معلمان در همایش گرامی داشت از روز میلاد حضرت محمد مصطفی (ص) وضعیت اعراب را قبل از میلاد پیامبر و بعد از میلاد پیامبر به بحث گرفته، بیان کرد: “اعراب قبل از میلاد از لحاظ دینی به پت پرستی، یهودیت، مسیحیت و زرتشتی و از لحاظ سیاسی نیز در یک جامعه بدوی و به دور از یک حکومت مستقل زندگی می کردند.”

انعام الدین توحیدی یک تن از جوانان بدخشانی در این همایش در ارتباط به رفتار انسانی حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام لب به سخن گشوده و پیامبر اسلام را دارای بهترین اخلاق و برخورد با زنان، اطفال و اصحاب عنوان نمود.

استاد فرزان فایز وظیفه پیامبر اسلام را معرفی پروردگار، پاکی و طهارت مسلمانان، تعلیم کتاب اسلام و آموختن علم و حکمت دانسته و تاکید کرد که هدف از این تجلیل ها باید رضایت خدا باشد و به رشد و تعالی انسان ها کمک کند.

تلاوت های زیبا از قرآن کریم و خوانش نعت های زیبا نیز از دیگر برنامه های این مراسم برای بزرگداشت از روز میلاد پیامبر اسلام بود.

محمّد بن عبداللّه  بنیان‌گذار و پیامبر اسلام و آخرین پیامبر در سلسلهٔ پیامبران الهی و تحویل ‌دهندهٔ قرآن و تجدیدکننده آیین یکتاپرستی است. او همچنین به عنوان یک سیاستمدار، رئیس دولت، بازرگان، نظریه ‌پرداز دینی، خطیب، قانون‌گذار، اصلاح‌گر، فرمانده جنگی، و برای مسلمانان و پیروان برخی ادیان، مأمور تعلیم فرمان‌های الله  به‌ شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا