• انتشار: ۲۳ جوزا ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۹:۳۸
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 111
پرینت
وزارت مخابرات و تکنالوژی

از سرمایه گذاران بخش تکنالوژی حمایت می کند

ایمل مرجان، معین تکنالوژی وزارت مخابرات در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تکنالوژی گفت: حمایت از سرمایه گذاران در بخش تکنالوژی از برنامه های خاص این وزارت می باشد.

به گزارش خبرگزاری رها؛ آقای مرجان اظهار کرد که نمایشگاه تکنالوژی در رشد سرمایه گذاری کشور بسیار موثر است.

وی از دستاوردهای وزارت مخابرات در جریان سال های گذشته یادآور شد و گفت: افغانستان اولین کشوری است که در سطح منطقه از خدمات ۳G (نسل سوم اینترنت) و سیستم دیجیتال تلویزیون استفاده می کند.

به گفته معین تکنالوژی وزارت مخابرات تاکنون در بخش های مخابرات ۲.۳ میلیارد دالر سرمایه گذاری و برای ۱۷۰ هزار نفر زمینه کار مساعد شده است که هر نفر ماهانه بطور متوسط ۳۰۰ دالر از این طریق در آمد دارد.

گفتنی است که نمایشگاه تکنالوژی با هزینه ۹۷ هزار دالر از سوی وزارت مخابرات با همکاری موسسه اکسپو در شهر کابل برگزار شد.

عزیزالله بارکزی مسؤول برگزاری این نمایشگاه گفت که در این نمایشگاه ۱۲۰ کمپنی تکنالوژی برای چهار روز تولیدات شان را به نمایش می گذارند.

به باور مقام های وزارت مالیه در جریان سال های گذشته فرصت های زیادی برای جلب سرمایه گذاری در کشور وجود داشته است که این فرصت ها همه از دست رفته است.

مصطفی مستور معین وزارت مالیه بر این باور است که ناامنی، مشکلات سیاسی، فساد اداری، نبود برق، کمبود زمین و منابع بشری از مشکلاتی اند که مانع رشد سرمایه گذاری در کشور می شود.

معین وزارت مالیه خاطر نشان کرد که با توجه به مشکلات فعلی، افغانستان از نظر سرمایه گذاری در ردیف ۱۶۸ام قرار دارد.

به باور وی، مسئله انحصار شرکت ها نیز از مشکلاتی اند که مانع کیفیت خدمات شده است، به همین منظور وی از مسؤولان خواست تا بخاطر رقابت بیشتر ارائه خدمات بهتر از انحصار شرکت ها جلوگیری صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.