• انتشار: ۴ قوس ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۱:۱۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 68950
پرینت

از روز جهانی کودک در ولایت کندز گرامیداشت بعمل آمد

موسسه مدنی «دادخواهی و توانمندی» در همکاری با ریاست معارف ولایت کندز و موسسه حمایت از اطفال طی مراسمی ویژه از روز جهانی کودک تجلیل کردند.

محمدآصف محمدی مسوول ولایتی موسسه مدنی دادخواهی و توانمندی یا (COAR) در این مراسم گفت، که اطفال قشر بالنده‌ی جامعه و رهبران آینده یک کشور هستند که باید مورد تشویق و نوازش بزرگان قرار گیرند.

آقای محمدی از رهبری ریاست معارف طالبان برای  کندز خواست تا درخصوص آموزش و پرورش اطفال و قشر جوان کشور توجه لازم و همه‌ جانبه داشته باشد.

مولوی احمدگل حامد معاون تدریسی ریاست معارف ولایت کندز نیز ضمن تبریک روز جهانی کودک، کودکان را نسل‌های روشن آینده یک سرزمین عنوان  کرد.

وی گفت: «نقش والدین در تربیت اطفال مهم و ضروری می‌باشد، بناء تمامی والدین مکلف اند تا اطفال شان را به ‌گونه لازم تربیت نمایند.»

معاون تدریسی ریاست معارف ولایت کندز تعهد سپرد که اداره‌ معارف کندز برای رشد استعدادهای نسل جوان به‌ ویژه کودکان از هیچ ‌گونه سعی و تلاش دریغ نکند.

در این مراسم همچنین، یک‌ تن از عالمان دین تربیت اطفال را از دیدگاه شریعت اسلامی، بیان کرد و برای خانواده ها تاکید نمود که در میان فرزندان شان به عدالت رفتار نمایند.

مطابق به گفته های این عالم دینی تربیت کودکان از مسوولیت‌های والدین است و در این راستا والدین مسوولیت بزرگی را بر عهده دارند.

از روز جهانی طفل درحالی در ولایت کندز گرامیداشت بعمل می آید که هم اکنون صدها کودک دراطراف و اکناف این ولایت مصروف کارهای شاقه اند، واز این رهگذر برای خانواده های شان امرار معاش می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.